خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  زبان کُردی در مدارس بوکان تدریس می شود

زبان کُردی در مدارس بوکان تدریس می شود

خبرگزاری هرانا ـ مدیر آموزش و پرورش شهرستان بوکان از تهیه ۹ عنوان کتاب به زبان کُردی برای تدریس در مدارس این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپرس، «احمد رحمانی» روز دوشنبه (۹ اسفندماه) اظهار داشت: “در دو مقطع شش ساله ابتدایی و سه ساله راهنمایی درسی به نام درس آزاد گنجانده شده است که معلمان و دانش آموزان با توجه به وضعیت فرهنگی منطقه خود محتوای این درس را تعیین می کنند”.

وی افزود: “در همین راستا و به هدف ایجاد هماهنگی  بیشتر، گروهی متشکل از ۲۱ دبیر آموزش و پرورش بوکان  که به حوزه زبان و ادبیات کُردی علاقمند هستند اقدام به تهیه ۹ عنوان کتاب به زبان کُردی برای ۹ مقطع تحصیلی (شش ساله ابتدایی و سه ساله راهنمایی) کرده اند”.

رحمانی در خصوص محتوای این کتابها گفت: “در این کتابها که همگی به زبان کُردی نوشته شده اند شعرهای کودکان، موضوعهای فولکلور مطرح شده و در پایه چهارم به بعد رسم الخط کردی آموزش داده می شود”.

وی افزود: “تهیه کتاب به زبان کردی و تدریس در مدارس برای اولین بار در سطح آذربایجان غربی صورت می گیرد و این کتابهای در  جلسه اخیر شورای آموزش و پرورش تصویب شده است”.

رحمانی در پایان گفت: “تا پایان سال تحصیلی تدریس این کتابها در شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی مصوب می شود و مجوز آن نیز از سوی وزارت آموزش و پرورش کسب می شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید