خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۴/۰۴/۲۳ ساعت ۱۲:۲۶:۳۳

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان خبر داد: فاجعه زیست‌محیطی در شهرستان پلدختر

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان خبر داد: فاجعه زیست‌محیطی در شهرستان پلدختر

خبرگزاری هرانا ـ مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان از خشک شدن بخشی از رودخانه کشکان خبر داد و گفت که فاجعه زیست‌محیطی در پلدختر رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا،  فتحی‌بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان در شهرستان پلدختر با اشاره به بازدیدی که از رودخانه کشکان در پلدختر داشته‌، اظهار کرد: “متاسفانه آب رودخانه «کَشکان» در  بخش‌هایی از شهرستان کوهدشت تا شهرستان پلدختر و درمنطقه «چم مهر» و «هلوش» خشک شده  و تمام آبزیان این مسیر یا از بین رفته‌اند یا در حال مرگ هستند”.

وی با بحرانی دانستن این وضعیت خواستار تشکیل جلسه ستاد بحران در مرکز استان شد و افزود: “وضعیت رودخانه کشکان اسفبار است و اگر فوراَ چاره‌ای اندیشیده نشود، این بحران به تمام استان لرستان سرایت می‌کند”.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان با انتقاد از وضعیت کاشت محصولات آب دوست  و غیر استراتژیک و  برداشت بی‌رویه آب از رودخانه کشکان تصریح کرد: “جهاد کشاورزی استان لرستان و  شرکت آب منطقه‌ای باید به طور جدی به مسئله ورود کنند و با جلوگیری از کشت بی‌رویه و برداشت آب به احیای دوباره رودخانه کشکان کمک کنند”.

وی گفت: “در شهرستان پلدختر یک هزار و ۲۷۰ تلمبه آب غیر مجاز وجود دارد که اگر جلوی برداشت آنها گرفته شود می‌توان به احیای رودخانه کشکان امیدوار شد”.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید