خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۳, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۶/۱۵ ساعت ۱۷:۵۴:۱۸

    خانه  > سایر گروهها  >  ارجاع روزانه ۱۸۰۰ پرونده نزاع به پزشکی قانونی

ارجاع روزانه ۱۸۰۰ پرونده نزاع به پزشکی قانونی

خبرگزاری هرانا – براساس اعلام سازمان پزشکی قانونی در چهارماهه امسال ۲۴۴ هزار و ۶۹۸ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز این سازمان مراجعه کردند.

به گزارش هرانا به نقل از مهر، در چهار ماهه نخست سال جاری ۲۴۴ هزار و ۶۹۸ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی کشور مراجعه کردند. از این تعداد ۱۵۶ هزار و ۴۶۲ نفر مرد و ۶۸ هزار و ۲۳۶ نفر دیگر زن بودند.

آمار مراجعین نزاع به مراکز پزشکی قانونی ۹ دهم درصد کاهش یافته است. این آمار در مدت مشابه سال قبل ۲۲۶ هزار و ۷۹۸ نفر بوده است.

بر اساس این گزارش در این مدت استانهای تهران با ۳۹ هزار و ۶۲۲، خراسان رضوی با ۱۸ هزار و ۲۹۵ و اصفهان با ۱۶ هزار و ۴۱۸ مورد بیشترین و استانهای خراسان جنوبی با یکهزار و ۲۱۳، ایلام با یکهزار و ۴۹۶ و بوشهر با یکهزار و ۸۱۳ کمترین آمار مراجعین نزاع را در این مدت داشته‌اند.

در سال جاری آمار مراجعین نزاع در تیر ماه بیش از دیگر ماههای سال بوده است. در این ماه ۶۳ هزار و ۸۷ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کاهش ۳٫ ۲ درصدی داشته است.

یادآور می‌شود به طور معمول آمار مراجعین نزاع در فصل تابستان بیش از سایر فصل‌های سال است به نحوی که در سه سال اخیر همواره تیر ماه بیشترین آمار نزاع را داشته است. آمار مراجعین نزاع در تیر ماه سال ۱۳۹۰، ۶۳ هزار و ۳۰۸ نفر، در سال ۱۳۹۱، ۶۳ هزار و ۵۴۸ و در سال ۱۳۹۲، ۶۵ هزار و ۱۶۸ نفر بوده است.

همچنین در ۱۰ سال گذشته به طور متوسط هر سال ۵۹۸ هزار و ۳۷۴ پرونده نزاع به پزشکی قانونی ارجاع شده که سال ۱۳۸۹ با ۶۳۱ هزار و ۳۸۱ نفر بالا‌ترین و سال ۱۳۸۶ با ۵۴۷ هزار و ۶۲۱ نفر کمترین میزان مراجعه را داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید