خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  مرگ بیش از ۱۲ هزار نفر در حوادث رانندگی تا پایان آبان سال جاری

مرگ بیش از ۱۲ هزار نفر در حوادث رانندگی تا پایان آبان سال جاری

خبرگزاری هرانا – طبق اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، تا پایان آبان ماه سال جاری، ۱۲ هزار و ۵۲۷ نفر در حوادث رانندگی ترافیکی در ایران جان خود را از دست داده اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۲.۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل انتخاب، طبق اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور، تا پایان آبان ماه سال ۹۸، در حوادث رانندگی سراسر کشور، ۱۲ هزار و ۵۲۷ نفر جان خود را از دست داده اند و ۲۵۶ هزار و ۹۹۹ مصدوم تصادفات نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، طی این مدت، از کل کشته شدگان حوادث رانندگی ۹ هزار و ۷۱۹ نفر مرد و دو هزار و ۸۰۸ نفر زن بوده اند.

از میان کشته شدگان سوانح رانندگی، بیشترین آمار به ترتیب مربوط به استان‌های فارس با ۹۵۳، خراسان‌رضوی با ۹۰۰ و تهران با ۸۸۰ و کمترین آن مربوط به استان‌های ایلام با ۱۲۹، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۶۷ و چهارمحال و بختیاری با ۱۶۹ مورد بوده است.

در این مدت از کل تلفات تصادفات بیشترین افراد در جاده‌های برون شهری جان باخته‌اند که تعداد آنان ۸ هزار و ۲۰۸ نفر بود و پس از آن ۲ هزار و ۹۸۷ نفر در مسیر‌های درون شهری، هزار و ۳۲ نفر در مسیر‌های روستایی، ۷۸ نفر در راه‌های اختصاصی و ۲۲۲ نفر در سایر مسیر‌ها جان خود را از دست داده اند.

از ابتدای فروردین تا پایان آبان‌ماه کمترین آمار تلفات تصادفات با هزار و ۲۴۲ نفر در فروردین و بیشترین آن با هزار و ۷۹۷ فوتی در شهریور ماه ثبت شده است.

همچنین سازمان پزشکی قانونی در خصوص آمار مربوط به ماه آبان اعلام کرده است که یک هزار و ۵۰۰ نفر در آبان سال جاری بر اثر حوادث رانندگی در کشور جان خود را از دست داده اند که این آمار در مقایسه با بازه زمانی سال ۹۷، ۳.۷ درصد افزایش یافته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید