خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  طی ۹ ماه سال جاری؛ بیش از ۴۶۳ هزار نفر در پی صدمات ناشی از نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کردند

طی ۹ ماه سال جاری؛ بیش از ۴۶۳ هزار نفر در پی صدمات ناشی از نزاع به پزشکی قانونی مراجعه کردند

خبرگزاری هرانا – بنابر آمارهای ارائه‌ شده توسط سازمان پزشکی قانونی کشور، در ۹ ماه سال جاری ۴۶۳ هزار و ۱۱۷ مورد مراجعه به پزشکی قانونی به‌دلیل نزاع به ثبت رسیده است که از این میزان ۳۱۲ هزار و ۵۴۶ مورد مربوط به مردان و ۱۵۰ هزار و ۵۷۱ مور مربوط به زنان بوده است. بر اساس این آمار استان های تهران، خراسان رضوی و اصفهان به ترتیب رتبه‌های نخست مراجعان نزاع به پزشکی قانونی را در این مدت داشته اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از تسنیم، بنابر آمارهای ارائه‌ شده توسط سازمان پزشکی قانونی کشور، در ۹ ماه سال جاری ۴۶۳ هزار و ۱۱۷ مورد مراجعه به پزشکی قانونی به‌دلیل نزاع به ثبت رسیده است.

از این میزان، ۳۱۲ هزار و ۵۴۶ مورد (حدود ۶۸ درصد) مراجعه مربوط به مردان و ۱۵۰ هزار و ۵۷۱ مورد (حدود ۳۲ درصد) مربوط به زنان بوده است.

بنابراین آمار استان‌های تهران، با ۷۸ هزار و ۲۹۸ مورد، خراسان رضوی با ۴۰ هزار و ۵۲۳ مورد و اصفهان با ۳۳ هزار و ۴۸۴ مورد در رتبه‌های نخست مراجعان به پزشکی قانونی به‌دلیل نزاع، در بازه مذکور قرار داشته‌اند.

همچنین استان ایلام با دو هزار و ۲۳۸ مورد مراجعه، کمترین آمار را بین استانهای کشور در این زمینه داراست و استانهای خراسان جنوبی با دو هزار و ۸۸۸ مورد و بوشهر با سه هزار و سی مورد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

در جدول زیر آمار مراجعین به مراکز پزشک قانونی در اثر نزاع، به تفکیک استان‌ها آمده است:

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید