خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۲, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ساعت ۱۸:۱۴:۴۰

    خانه  > اقلیت های دینی  >  آخرین وضعیتِ دو تن از بازداشت شدگان مسیحی

آخرین وضعیتِ دو تن از بازداشت شدگان مسیحی

خبرگزاری هرانا – دو تن از مسیحیان ساکن تهران که از زمان بازداشت، از محل نگهداری و وضعیت سلامت این افراد خبری در دسترس نبوده گفته می‌شود هم اکنون این افراد در زندان مخوف اوین بسر می‌برند.

به گزارش محبت نیوز، ابراهیم فیروزی و سوادا آغاسر، پس از بازداشت خودسرانه از سوی ماموران امنیتی، برای انجام مراحل بازجویی به سلول انفرادی بازداشتگاه زندان اوین انتقال یافتند.

این دو تن که در سی‌ام مردادماه ۱۳۹۲ توسط ماموران امنیتی در دفتر محل کار یکی از دوستانشان در کرج بازداشت شده بودند، اکنون با گذشت نزدیک به دو ماه خبر می‌رسد که در بند ۲۰۹ زندان اوین و در سلولهای جداگانه که امکان هیچگونه تماسی را با هم ندارند بسر می‌برند.

بنا بر گزارشات، بازداشت غیر قانونی این افراد در حالی صورت گرفت که ماموران امنیتی و لباس شخصی در حین بازداشت فاقد هرگونه حکم قانونی برای دستگیری آنان بوده، به گونه ایی که ماموران، بازداشت شدگان را به مدت سه ساعت در ترافیک‌های خیابان نگه داشتند تا حکم جلب آنان از مراجع قانونی صادر شود.

ماموران امنیتی همچنین در حین بازداشت ابراهیم فیروزی را، با اتهامات واهی از قبیل جاسوسی برای موساد – سازمان امنیتی اسرائیل – متهم کردند و پس از آن نیز با سوالاتی پیاپی و بی‌اساس از وی خواستند تا اعتراف کند که از کدام سازمانهای مسیحی مورد حمایت مالی قرار گرفته که توانسته دوباره کامپیو‌تر لب تاپ برای خود خریداری کند و همچنین مبلغی را به دیگر دوستان زندانی مسیحی خود بپردازد.

این نوکیش مسیحی پس از هر بار بازداشت، ماموران امنیتی با تفتیش از محل سکونت وی برخی از اقلام و وسایل شخصی از جمله کامپیو‌تر وی را ضبط و با خود می‌بردند.

ابراهیم فیروزی، از فعالان مسیحی است که برای چندمین بار توسط ماموران امنیتی به همراه دو تن دیگر از دوستانش به نامهای مسعود میرزایی و سوادا آغاسر در شهرستان کرج بازداشت شد.

وی این بار نیز پس از بازداشت مجدد همانند دفعات گذشته، برای هفته‌ها خبری از وی در دسترس نبوده و علیرغم پیگیریهای خانواده از مراجع امنیتی و قضایی اطلاعی از سرنوشت این نوکیش مسیحی به دست نیامده بود.

بر پایه این گزارش این نوکیش مسیحی ۲۸ ساله، پس از گذشت نزدیک به دو ماه چهارشنبه گذشته اجازه یافت تا برای دقایقی با خانواده خود تماس تلفنی بگیرد و آنان را در جریان وضعیت خود قرار دهد و همچنین ملاقاتی نیز با خانواده خود داشته باشد. وی در حال حاضر در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برد.

طبق حکم دادگاه وی پیش از این به یکسال حبس و دو سال تبعید به شهرستان سرباز واقع در استان سیستان و بلوچستان از استانهای محروم کشور محکوم شد. بازداشت مجدد «ابراهیم» در حالی صورت گرفت که او می‌بایست برای اجرای حکم، خود را به زندان اوین معرفی می‌کرد. وی بار‌ها از سوی ماموران امنیتی به اتهام تبلیغ و بشارت مسیحیت بازداشت شده است. این فعال مسیحی به اتهام “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی”، “راه اندازی و هدایت تشکل انحرافی تبشیر مسیحیت”، “ارتباط با عناصر ضد انقلاب خارج نشین و شبکه‌های ضد انقلاب خارجی” و “راه اندازی سایت مسیحی” به زندان و تبعید محکوم شده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید