خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  اعتصاب غذای ابراهیم فیروزی در زندان چابهار

اعتصاب غذای ابراهیم فیروزی در زندان چابهار

خبرگزاری هرانا – ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی تبعیدی، از روز شنبه ۲۵ بهمن‌ماه، در زندان چابهار دست به اعتصاب غذا زده است. اعتصاب غذای آقای فیروزی در اعتراض به پرونده سازی وزارت اطلاعات علیه او صورت گرفته است. وی روز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه، به دنبال احضار و حضور در دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سرباز، به دلیل عدم توانایی در پرداخت قرار وثیقه تعیین شده، بازداشت و به زندان چابهار منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ماده ۱۸، ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی، از روز شنبه ۲۵ بهمن ۹۹، در زندان چابهار دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

بر اساس این گزارش آقای فیروزی خواستار تبرئه کامل از آنچه که اتهامات ساختگی وزارت اطلاعات علیه خود خوانده، شده است. وی پیشتر اعلام کرده بود در اعتراض به پرونده سازی وزارت اطلاعات و ادامه توقیف موبایل و لپ تاپش قصد اعتصاب غذا دارد.

ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی تبعیدی در شهرستان راسک روز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه، پس از حضور در دادسرا و تعیین قرار وثیقه، به دلیل عدم توانایی در پرداخت آن بازداشت و به زندان چابهار منتقل شد.

وی روز یکشنبه ۱۹ بهمن، طی ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سرباز احضار شده بود.

آقای فیروزی در مهرماه سال جاری نیز به دادسرای راسک احضار و پس از برگزاری جلسه دادگاه در تاریخ ۶ مهر سال جاری از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

این نوکیش مسیحی از تاریخ ۱ آذرماه سال ۹۸، پس از ۷ سال تحمل حبس، به منظور سپری کردن حکم ۲ سال تبعید خود، به شهرستان راسک مراجعه و خود را معرفی کرد.

میزان محکومیت تبعید وی مجددا اردیبهشت‌ماه امسال به دلیل آنچه «غیبت» یا «ترک محل اقامت اجباری» عنوان شد، توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد به ۸ ماه دیگر تبعید به شهرستان سرباز محکوم شد. لازم به ذکر است که سه ماه از تبعید وی به عنوان غیبت لحاظ شده و در مجموع ۱۱ ماه به تبعید وی افزوده شده است.

ابراهیم فیروزی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل اعتقادات خود را دارد. وی کارگر تراشکار ۳۵ ساله، ساکن رباط کریم، نخستین بار به دلیل فعالیت‌های تبلیغی در راستای مسیحیت پس از دو بار احضار از سوی نهادهای امنیتی در دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. وی در این پرونده توسط دادگاه انقلاب کرج به ۵ ماه حبس تعزیری و ۵ ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید