خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی, اندیشه و بیان  >  با وعده مساعد مسئولان؛ ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی به اعتصاب غذای خود پایان داد

با وعده مساعد مسئولان؛ ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی به اعتصاب غذای خود پایان داد

خبرگزاری هرانا – ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی تبعیدی، محبوس در زندان زاهدان روز سه شنبه ۲۸ بهمن ماه، با وعده مساعد مسئولین به اعتصاب غذای خود پایان داد. وی از روز شنبه ۲۵ بهمن‌ماه، در اعتراض به پرونده سازی وزارت اطلاعات علیه او در زندان چابهار دست به اعتصاب غذا زد. طی روزهای گذشته وی از زندان چابهار به زندان زاهدان منتقل شده ‌است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ماده ۱۸، روز سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹، ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی تبعیدی به اعتصاب غذای خود پایان داد.

بر اساس این گزارش، پایان اعتصاب غذای آقای فیروزی پس از وعده مساعد مسئولین در خصوص رسیدگی به وضعیت وی صورت گرفته است.

همچنین طی روزهای گذشته این نوکیش مسیحی از زندان چابهار به زندان زاهدان منتقل شده ‌است.

آقای فیروزی از روز شنبه ۲۵ بهمن ۹۹، در زندان چابهار دست به اعتصاب غذای نامحدود زد و خواستار تبرئه کامل از آنچه که اتهامات ساختگی وزارت اطلاعات علیه خود می‌خواند شده بود.

ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی تبعیدی در شهرستان راسک روز یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹، طی ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سرباز احضار شده بود.

وی روز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه، پس از حضور در دادسرا و تعیین قرار وثیقه، به دلیل عدم توانایی در پرداخت آن بازداشت و به زندان چابهار منتقل شد.

آقای فیروزی در مهرماه سال جاری نیز به دادسرای راسک احضار و پس از برگزاری جلسه دادگاه در تاریخ ۶ مهر سال جاری از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

این نوکیش مسیحی از تاریخ ۱ آذرماه سال ۹۸، پس از ۷ سال تحمل حبس، به منظور سپری کردن حکم ۲ سال تبعید خود، به شهرستان راسک مراجعه و خود را معرفی کرد.

میزان محکومیت تبعید وی مجددا اردیبهشت‌ماه امسال به دلیل آنچه «غیبت» یا «ترک محل اقامت اجباری» عنوان شد، توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد به ۸ ماه دیگر تبعید به شهرستان سرباز محکوم شد. لازم به ذکر است که سه ماه از تبعید وی به عنوان غیبت لحاظ شده و در مجموع ۱۱ ماه به تبعید وی افزوده شده است.

ابراهیم فیروزی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل اعتقادات خود را دارد. وی کارگر تراشکار ۳۵ ساله، ساکن رباط کریم، نخستین بار به دلیل فعالیت‌های تبلیغی در راستای مسیحیت پس از دو بار احضار از سوی نهادهای امنیتی در دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. وی در این پرونده توسط دادگاه انقلاب کرج به ۵ ماه حبس تعزیری و ۵ ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید