خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹, 9th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ ساعت ۱۶:۵۰:۲۰

    خانه  > اقلیت های دینی  >  ابراهیم فیروزی با تودیع قرار وثیقه از زندان زاهدان آزاد شد

ابراهیم فیروزی با تودیع قرار وثیقه از زندان زاهدان آزاد شد

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۹ اسفندماه، ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی تبعیدی، با تودیع قرار وثیقه از زندان زاهدان آزاد شد. آقای فیروزی در تاریخ ۲۰ بهمن‌ماه سال جاری، پس از حضور در دادسرا و تعیین قرار وثیقه، به دلیل عدم توانایی در پرداخت آن بازداشت و به زندان چابهار منتقل و چند روز بعد به زندان زاهدان انتقال یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از محبت نیوز، روز شنبه ۹ اسفندماه، ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی تبعیدی، با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی، از زندان زاهدان آزاد شد.

ابراهیم فیروزی در تاریخ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹، طی ابلاغیه ای به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سرباز احضار و روز دوشنبه ۲۰ بهمن‌ماه، پس از حضور در دادسرا و تعیین قرار وثیقه، به دلیل عدم توانایی در پرداخت آن بازداشت و به زندان چابهار منتقل و چند روز بعد به زندان زاهدان انتقال یافت.

این نوکیش مسیحی در تاریخ ۲۵ بهمن ۹۹، در زندان چابهار دست به اعتصاب غذای نامحدود زد و خواستار تبرئه کامل از آنچه که اتهامات ساختگی وزارت اطلاعات علیه خود می‌خواند شد و با وعده و مساعدت مسئولین روز سه شنبه ۲۸ بهمن ۹۹ به اعتصاب غذای خود پایان داد.

آقای فیروزی در مهرماه سال جاری نیز به دادسرای راسک احضار و پس از برگزاری جلسه دادگاه در تاریخ ۶ مهر سال جاری از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

این نوکیش مسیحی از تاریخ ۱ آذرماه سال ۹۸، پس از ۷ سال تحمل حبس، به منظور سپری کردن حکم ۲ سال تبعید خود، به شهرستان راسک مراجعه و خود را معرفی کرد.

میزان محکومیت تبعید وی مجددا اردیبهشت‌ماه امسال به دلیل آنچه «غیبت» یا «ترک محل اقامت اجباری» عنوان شد، توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد به ۸ ماه دیگر تبعید به شهرستان سرباز محکوم شد. لازم به ذکر است که سه ماه از تبعید وی به عنوان غیبت لحاظ شده و در مجموع ۱۱ ماه به تبعید وی افزوده شده است.

ابراهیم فیروزی پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت به دلیل اعتقادات خود را دارد. وی کارگر تراشکار ۳۵ ساله، ساکن رباط کریم، نخستین بار به دلیل فعالیت‌های تبلیغی در راستای مسیحیت پس از دو بار احضار از سوی نهادهای امنیتی در دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. وی در این پرونده توسط دادگاه انقلاب کرج به ۵ ماه حبس تعزیری و ۵ ماه حبس تعلیقی محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید