خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ ابلاغ شفاهی حکم اعدام یک زندانی سیاسی در زندان مهاباد

هرانا؛ ابلاغ شفاهی حکم اعدام یک زندانی سیاسی در زندان مهاباد

خبرگزاری هرانا – محمد عبدالهی که متهم به همکاری با حزب کومله شده است از سوی شعبه یک دادگاه انقلاب مهاباد به اعدام محکوم شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانی سیاسی که در سال ۱۳۸۹ در مهاباد بازداشت شده است در جریان بازجویی‌ها به شدت مورد شکنجه فیزیکی قرار گرفته بود.

شدت شکنجه‌های جسمی این زندانی در حدی بود که وی از ناحیه پا و دست دچار شکستگی استخوان شده و به دلیل عدم رسیدگی پزشکی و نگهداری در سلول انفرادی استخوان پای وی کج جوش خورده بود.

این زندانی هم چنین در اثر شکنجه‌ها چندین دندانش نیز شکسته است که این امر موجب ناراحتی گوارشی برای وی در طول سه سال گذشته شده است.

وی که برادر محمد امین عبدالهی دیگر زندانی سیاسی است پس از ۱۱ بار احضار به دادگاه بر اساس گفته ماموران اجرای احکام زندان به اتهام محاربه از طریق عضویت در حزب کومله به اعدام محکوم شده است و این در حالی است که در جریان دادگاه‌ها از حق اختیار وکیل برای خود محروم بوده است.

یکی از نزدیکان این زندانی به هرانا گفت: «وی در جریان بازجویی‌ها هیچ گونه اعترافی بر علیه خود نداشته است و به همین سبب نیز ۱۱ بار برای وی دادگاه تشکیل شد اما با این حال این حکم به صورت شفاهی در زندان به وی ابلاغ شده است.»

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید