خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  اعتراضات خوزستان؛ تائید کشته شدن یک شهروند معترض در شهرستان ایذه

اعتراضات خوزستان؛ تائید کشته شدن یک شهروند معترض در شهرستان ایذه

خبرگزاری هرانا – صداوسیمای جمهوری اسلامی، کشته شدن یک شهروند در جریان اعتراضات شب گذشته مردم ایذه بر اثر تیراندازی را تائید کرد. شب گذشته تجمع مردم برخی از شهرهای استان خوزستان از جمله در ایذه نسبت به بی آبی و فقدان مدیریت آب در ششمین روز خود ادامه داشت. بر اساس ویدئوهای منتشر شده، تجمع شهروندان در ایذه، با حضور نیروهای نظامی، درگیری با معترضین و بعضا شلیک گاز اشک آور و تیراندازی به سوی معترضین همراه بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، خبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی، کشته شدن یک شهروند در جریان اعتراضات شب گذشته مردم ایذه بر اثر تیراندازی را تائید کرد.

در این گزارش اشاره ای به هویت این شهروند نشده است با این حال این خبرگزاری، کشته شدن وی را در نتیجه تیراندازی “مشکوک” عنوان کرده است.

همچنین حسن نبوتی سرپرست فرمانداری شهرستان ایذه عنوان کرد که دیشب در کوی طالقانی ماهشهر دو مامور نیروی انتظامی نیز در جریان این اعتراضات کشته و مصدوم شدند.

اعتراضات گسترده مردم خوزستان نسبت به بی آبی و فقدان مدیریت آب روز گذشته در ششمین روز خود ادامه داشت و شهروندان در شهرهای مختلف این استان از جمله سوسنگرد، بهبهان، آبادان، ایذه، اهواز، خرمشهر و شادگان دست به تجمعات اعتراضی زدند. بر اساس ویدئوهای منتشر شده، تجمع شهروندان در ایذه، با حضور نیروهای نظامی، درگیری با معترضین و بعضا شلیک گاز اشک آور به سوی آنان همراه بوده است.

تجمعات مردمی در اعتراض به بی آبی، بی توجهی مسئولان و فقدان مدیریت آب در استان خوزستان از شب پنجشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شده و تاکنون به دستکم ۲۲ شهر گسترش یافته است.

هرانا پیشتر گزارش هایی از روز اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم و ششم اعتراضات خوزستان منتشر کرده و به جزییات و واکنشها پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید