خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  گزارش تگمیلی؛ تعداد اعدام شدگان زندان ارومیه ۵ نفر است

گزارش تگمیلی؛ تعداد اعدام شدگان زندان ارومیه ۵ نفر است

خبرگزاری هرانا – تعداد اعدام شدگان شب گذشته در زندان مرکزی ارومیه شامل محمد عبدالهی زندانی سیاسی، پنج نفر است. از هفت زندانی منتقل شده به سلول انفرادی یک زن و یک مرد با اتهامات مربوط به مواد مخدر، به دلایل نامعلومی با «تعلیق اجرای حکم» روز جاری به بند‌های خود بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از هفت زندانی منتقل شده به سلول انفرادی روز گذشته در زندان مرکزی ارومیه حکم اعدام پنج زندانی شامل محمد عبدالهی زندانی سیاسی اجرا شده است.

هویت احراز شده اعدام شدگان توسط هرانا عبارت است از؛

۱- محمد عبدالهی زندانی سیاسی اهل بوکان از بند ۱۲
۲- کامران پورفت اهل پیرانشهر /اتهامات مربوط به مواد مخدر
۳- امیر عزیزی /اتهامات مربوط به مواد مخدر
۴- جهانگیر رضوی زاده اهل ارومیه /اتهامات مربوط به مواد مخدر
۵- جبرئیل کنعانی اهل ارومیه /اتهامات مربوط به مواد مخدر

در این میان، توحید پورمهدی اهل ارومیه با اتهامات مربوط به مواد مخدر و پریسا حاتمی (آقایی) -همسر آقای رضوی زاده از زندانیان اعدام شده، دو زندانی هستند که به دلایل نامعلوم اجرای حکم آن‌ها به تعویق افتاد و روز جاری به بندهای خود بازگشتند.

یک منبع نزدیک به جهانگیر رضوی زاده به گزارشگر هرانا گفته بود: “آقای رضوی به همراه همسرش هم‌پرونده هستند و هر دو حکم اعدام دارند. همسر وی در اوایل دوره زندان کودکی به دنیا آورده بود و این پسربچه ۳ ساله شده است. شب پیش از انتقال به انفرادی، مسئولین زندان کودک او را به بهانه بزرگ شدن به خانواده اش در بیرون زندان تحویل دادند”.

محمد عبدالهی زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه و شش زندانی دیگر با اتهامات مربوط به مواد مخدر صبح روز ۱۸ مردادماه جهت اجرای حکم اعدام به سلو‌های انفرادی این زندان منتقل شدند. خانواده های این زندانیان نیز به ملاقات آخر فراخوانده شده و ملاقات انجام شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید