خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مجلس لایحه اصلاح قانون کار را قانونی ندانست و به دولت بازگرداند‎

مجلس لایحه اصلاح قانون کار را قانونی ندانست و به دولت بازگرداند‎

خبرگزاری هرانا – رئیس فراکسیون کارگری مجلس گفت: لایحه‌ای که دولت برای اصلاح قانون کار تدوین کرده است مورد تایید گروه‌های کارگری و کارفرمایی نیست.

“علیرضا محجوب” با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: در جلسه‌ای که هفته گذشته به منظور بررسی لایحه اصلاح قانون کار در کمسیون اجتماعی مجلس برگزار شد، نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی به اتفاق اعلام کردند که مواد این لایحه مورد تایید آن‌ها نیست.

وی گفت: به همین دلیل کمسیون اجتماعی مجلس ضمن بازگرداندن لایحه ارسالی دولت، از سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا به منظور بررسی این لایحه، هرچه زود‌تر جسله شورایعالی کار را تشکیل دهد.

دبیرکل خانه کارگر بابیان اینکه طبق قانون برنامه پنجم توسعه، دولت موظف است تا لایحه اصلاح قانون کار را بر مبنای توافق تشکلهای کارگری و کارفرمایی تهیه و برای تصویب به مجلس ارسال کند، گفت: واکنش نمایندگان کارگری و کارفرمایی به لایحه ارسالی دولت نشان می‌دهد که دولت برخلاف قانون برنامه عمل کرده است.

محجوب ادامه داد: مجلس زمانی بررسی لایحه اصلاح قانون کار را دستور کار خود قرار می‌دهد که بداند دولت طبق قانون برنامه و با مشارکت گروه‌های اجتماعی لایحه اصلاح قانون کار را تدوین کرده است.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس بابیان اینکه لایحه اصلاح قانون کار تنها شامل پیشنهادات دولت است گفت: در این لایحه حداقل هفت مورد وجود دارد که شرکای اجتماعی درباره آن‌ها به توافق نرسیده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید