خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  کتاب حقوق کارگر و نحوه احقاق آن منتشر شد / دانلود کنید

کتاب حقوق کارگر و نحوه احقاق آن منتشر شد / دانلود کنید

خبرگزاری هرانا – کتاب «حقوق کارگر و نحوه احقاق آن» توسط انتشارات مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران منتشر شد. این کتاب به بررسی حقوق کارگران در ایران و توضیح نظام حقوقی حاکم بر کارگر و کارفرما می‌پردازد. تالیف این کتاب تلاشی برای یاری رساندن به جامعه کارگری برای استفاده از ظرفیت های حقوقی و احقاق حقوق خود است. در ادامه می‌توانید این کتاب را به صورت رایگان دانلود کنید.

کتاب «حقوق کارگر و نحوه احقاق آن» توسط موسی برزین، وکیل پایه یک دادگستری تالیف شده است. برزین در این تالیف، ابتدا به تعاریف نخستین از کارگر و کارفرما پرداخته و در ادامه وظایف و تعهدات قانونی این دو نسبت به یکدیگر در قانون کار را مورد بررسی قرار داده است. بر این اساس همانگونه که “کارگر مکلف به دقت در انجام تکالیف محوله است”، کارفرما نیز “مکلف به رعایت شرایط کار حسب مقررات مربوط به کار نسبت به کاری است که بر عهده کارگر گذارده شده است؛ از جمله رعایت مقررات مربوط به ساعات کار، کار اضافی، مرخصی و غیره”.

به این ترتیب در صورتی که هر یک از طرفین مدعی نقض تعهدات کاری از سوی دیگری باشد می‌توانند “شخصا یا توسط نماینده قانونی یا وکیل تعیینی یا معاضدتی خویش اقامه دعوی نموده و از مراجع حل اختلاف کار تقاضای رسیدگی و صدور رای به احقاق حق و حقوق مورد ادعای خویش را بنمایند”. این مراحل قانونی به جز مرحله رسیدگی در دیوان عدالت اداری بدون پرداخت هیچگونه هزینه‌ای از سوی طرفین خواهد بود.

دانلود کنید

نویسنده در ادامه به تفضیل به توضیح چگونگی احقاق حقوق و آموزش مراحلی چون طرح و اقامه دعوی، شرحی از جلسه رسیدگی و روش‌های اثبات ادله دعوا پرداخته است.

علاقمندان میتوانند با کلیک بر تصویر مقابل یا اینجا نسخه پی دی اف کتاب «حقوق کارگر و نحوه احقاق آن» را به صورت رایگان دانلود و مطالعه کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید