خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  اعتراض دو هزار کارگر و راننده شرکت واحد اتوبوسرانی به اصلاحیه قانون کار

اعتراض دو هزار کارگر و راننده شرکت واحد اتوبوسرانی به اصلاحیه قانون کار

خبرگزاری هرانا – دو هزار کارگر امضا کننده ی این نامه تاکید کرده اند که در طرح پیشنهادی موادی از قانون کار که قرار است جایگزین مواد فعلی کار شود تمامی حمایت های قانونی قانون کار از کارگر را نشانه گرفته و عملا امنیت شغلی کارگران را به خطر می‌اندازد.

به گزارش کلمه، دو هزار کارگر امضا کننده ی این نامه تاکید کرده اند که در طرح پیشنهادی موادی از قانون کار که قرار است جایگزین مواد فعلی کار شود تمامی حمایت های قانونی قانون کار از کارگر را نشانه گرفته و عملا امنیت شغلی کارگران را به خطر می‌اندازد.

همچنین امضا کنندگان در نامه ای دیگر به رییس مجلس با اعلام مخالفت شدید با اصلاحیه قانون کار و قانون تامین اجتماعی آورده اند: این اصلاحیه‌ها نه تنها منافع ما رانندگان و کارگران شرکت واحد را که سیستم حمل و نقل پایتخت را در شرایط آلوده و دشوار تهران به دوش می‌کشیم در نظر نگرفته بلکه تمام دستاوردهای چندین ساله کارگران کشور را هم از بین می‌برد و امنیت شغلی ما کارگران را به خطر می‌اندازد.

روز گذشته نیز سومین طومار اعتراضی با امضای سی هزار کارگر در سراسر کشور منتشر شد. کارگران در این طومار خواستار تعیین دستمزدها بر اساس نرخ واقعی تورم و رعایت کردن ماده ۴۱ قانون کار در این زمینه شدند.

این طومار اعتراضی با امضا ده هزار کارگر به وزیر کار و رئیس مجلس تحویل داده شد و هم زمان هماهنگ کنندگان این طومار اعتراضی رو به روی مجلس دست به تحصن اعتراضی زدند. نسخه های اول و دوم این طومار هر کدام با ده هزار امضا در تاریخ های ۲۷ خرداد و ۲ مهر امسال تقدیم مسئولین شده بود.

متن این طومار اعتراضی به نقل از تارنمای اتحادیه آزاد کارگران ایران به شرح ذیل است:

به نام خدا
وزیر محترم کار و امور اجتماعی

آقای وزیر، در پی نظر خواهی پیرامون تغییرات قانون کار اینجانبان کارگران و رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه اعلام می‌داریم سال هاست قرار بود که فصل ششم قانون کار تغییر کند و حق آزادی تشکیل تشکل های مستقل کارگری به رسمیت شناخته شود اما متاسفانه در طرح پیشنهادی موادی از قانون کار که قرار است جایگزین مواد فعلی کار شود تمامی حمایت های قانونی قانون کار از کارگر را نشانه گرفته و عملا امنیت شغلی کارگران را به خطر می‌اندازد لذا ما کارگران و رانندگان شرکت واحد به این اصلاحیه پیشنهادی اعتراض داریم و مخالفت خود را اعلام می‌کنیم.

همچنین این طومار اعتراضی به همراه نامه زیر برای ریاست مجلس شورای اسلامی نیز فرستاده شده است.

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
با عرض سلام و ادب

همانطور که مطلع هستید لایحه اصلاحیه قانون کار در مورخ ۱۴/۹/۹۱ از طرف وزارت کار تقدیم مجلس شورای اسلامی گردیده. ما رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه مخالفت شدید خود را با اصلاحیه قانون کار و قانون تامین اجتماعی توسط طوماری که به امضا رسانده‌ایم به عرض می‌رسانیم که نسخه اصلی این طومار در وزارت کار به ثبت رسیده.

این اصلاحیه‌ها نه تنها منافع ما رانندگان و کارگران شرکت واحد را که سیستم حمل و نقل پایتخت را در شرایط آلوده و دشوار تهران به دوش می‌کشیم در نظر نگرفته بلکه تمام دستاوردهای چندین ساله کارگران کشور را هم از بین می‌برد و امنیت شغلی ما کارگران را به خطر می‌اندازد. همانطور که مطلع هستید کارگران در شرایط خیلی سختی زندگی می‌کنند که با این اصلاحیه شرایطشان بد‌تر خواهد شد. لذا از شما به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم تا مخالفت صد در صدی جامعه کارگری را نسبت به این لایحه اصلاحی در نظر بگیرید.

رانندگان و کارگران سندیکایی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۲۸/۹/۱۳۹۱

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید