خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۱, 21st of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۱/۰۲/۰۵ ساعت ۵:۱۶:۵۷

    خانه  > سایر گروهها  >  ۵۰۰ اصله چنار در شهرک رضوانیه استان البرز قطع می‌شود

۵۰۰ اصله چنار در شهرک رضوانیه استان البرز قطع می‌شود

خبرگزاری هرانا – شهردار کمالشهر گفت: بخش زیادی از چنارهای شهرک رضوانیه خشک شده‌اند و شهرداری مجبور به قطع ۵۰۰ اصله درخت در این محدوده شهری است.

علیرضا مساعد در گفتگو با مهر، در خصوص عدم رسیدگی به درخت‌های شهرک رضوانیه و خشک شدن آن‌ها که به قطع درختان منتج می‌شود، اظهار داشت: سال گذشته سه هزار اصله درخت در خیابانهای اصلی وفرعی کمالشهر کاشته شد؛ اما بخشی از این درخت‌ها که در سالهای گذشته کاشته شده‌اند، هم اکنون خشک شده‌اند؛ از این رو شهرداری در صدد احیاء و بهینه سازی این درخت‌ها است.

وی در پاسخ به این سوال که درخت‌های خشک شده چگونه مجددا احیا خواهند شد، افزود: بخشی از درخت‌ها احیاء اما شهرداری مجبور است بخشی عمده‌ای از چنارهای خشک شده را قطع کند.

شهردار کمالشهر تعداد درخت‌هایی که لزوم قطع آن‌ها وجود دارد را تعداد ۵۰۰ اصله ذکر کرد و گفت: قطع چنار‌ها به دلیل بی‌توجهی شهرداری نبوده است، بلکه تخلیه پساب‌های کارخانجات پای این درخت‌ها منجر به خشک شدن آن‌ها شده است.

وی در پاسخ به پیگیری شهرداری ازوضعیت کارخانه‌ها و تخلیه پساب‌های آن‌ها نیز اظهار داشت: برخورد‌هایی با کارخانه‌ها صورت گرفته است و حدود دو سال است که کلیه این کارخانه توجیه شده‌اند؛ در حال حاضر یک الی دو کارخانه در حال حاضر این اقدام را انجام می‌دهند.

مساعد گفت: برای احیای این فضای سبز شهرک رضوانیه حدود ۱۵۰ میلیون بودجه لحاظ کرده وتانکری نیز به منظور رسیدگی باقی مانده رخت‌ها ایجاد نموده است.

شهردار کمالشهر در بخش دیگری درباره ناهماهنگی‌های شهرداری در جمع آوری زباله‌های شهرک رضوانیه اظهار داشت: در سال گذشته جمع آوری زباله‌ها از ساعت ۶ صبح الی ۱۱ ظهر بوده است، و در سال جاری با تغییر این ساعت، کل زباله‌های کمالشهر در ساعت ۲۱ جمع آوری می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید