خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران قراردادی نساجی مازندران مقابل فرمانداری قائمشهر

تجمع کارگران قراردادی نساجی مازندران مقابل فرمانداری قائمشهر

خبرگزاری هرانا – صبح امروز بیش از ۱۵۰ کارگر قراردای نساجی مازندران در مقابل فرمانداری قائم شهر تجمع کرده و خواستار پاسخگوئی وضعیت شغلی خود در مقابل بی‌توجهی کارفرما و مسئولان استان شدند.

به گزارش ایلنا، صبح امروز بیش از ۱۵۰ کارگر قراردای نساجی مازندران در مقابل فرمانداری قائم شهر تجمع نمودند و خواستار پاسخگوئی وضعیت شغلی خود در مقابل بی‌توجهی کارفرما و مسئولین استان شدند. این برای سومین بار در سال جاری است که کارگران قراردادی نساجی مازندران در مقابل فرمانداری شهرستان قائم شهر تجمع نمودند.

تعدادی از کارگران نساجی مازندران در این تجمع اعتراض آمیز اظهار داشتند: با شروع سال ۹۱ به یکباره طبق دستور کارفرما نسبت به ورود ۱۵۰ کارگر قراردادی این شرکت جلوگیری به عمل آمد.

کارگران قراردادی نساجی مازندران اظهار می‌دارند: با توجه به وعده‌های فرماندار قائمشهر و شورای تامین این شهر که وعده داده بودند پس از ۱۵ روز به خواسته آنان پاسخی داده می‌شود امروز متاسفانه هیچ پاسخ منطقی از سوی مسئولین به ما داده نشده است.

این تجمع اعتراض آمیز در حالی شکل گرفته است که سوابق کاری کارگران در این کارخانه از دو سال تا ۱۶ سال است.

وضعیت نابسامان کارگران رسمی این شرکت نیز بر مشکلات کارگران این کارخانه افزوده است و بالغ بر ۱۴ ماه است که کارگران رسمی این شرکت نیز حقوق دریافت نکرده‌اند.

بررسی موارد حقوق نقض شده در این گزارش:

•    بخش د ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: استراحت‌ ـ فراغت‌ و محدودیت‌ معقول‌ ساعات‌ کار و مرخصی‌ ادورای‌ با استفاده‌ از حقوق‌ و همچنین‌ مزد ایام‌ تعطیل‌ رسمی کارگران‌ به رسمیت شناخته شود.
•    بخش الف ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: اجرتی که‌ لااقل‌ مزایای‌ کافی‌ برای‌ کارگران و خانواده‌شان‌ طبق‌ مقررات‌ این‌ میثاق، محیا می‌کند؛ ‌به رسمیت شناخته شود.
•    بند ۱ ماده ۲۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی حق دارد کار کند، کار خود را آزادانه برگزیند، شرایط منصفانه و رضایت بخشی برای کار خواستار باشد و در برابر بی‌کاری حمایت شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید