خبرگزاری هرانا
امروز شنبه 23 فوریه 2019, 19th of November 2019      آخرين بروز رسانی در 2019/02/23 ساعت 21:06:51

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری رشت/ حدود ۹۰۰ تجمع کارگری طی دو سال اخیر در خوزستان

معوقات مزدی کارگران شهرداری رشت/ حدود ۹۰۰ تجمع کارگری طی دو سال اخیر در خوزستان

خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در بخش گشت زنی تخلفات ساختمانی ناحیه دو منطقه دوم شهرداری رشت از معوقات مزدی دو ماهه خود خبر دادند و گفتند که به غیر از پرداخت نشدن دستمزد، دو ماه اضافه کاری ما نیز پرداخت نشده است. بنا بر خبری دیگر نماینده مردم اهواز در مجلس در جلسه کارگروه اشتغال خوزستان گفت که “در دو سال اخیر نزدیک به ۹۰۰ تجمع کارگری در خوزستان داشتیم که اگر به موقع ورود پیدا می‌کردیم خیلی از آنها قابل پیگیری و حل بود.”

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران ناحیه دو منطقه دو شهرداری رشت گفتند: “ما کارگران شاغل در بخش گشت‌زنی تخلفات ساختمانی ناحیه دو منطقه دوم شهر رشت هستیم اما در نتیجه بی‌توجهی مدیران دست‌کم دو ماه مزد معوقه از کارفرما طلبکاریم”.

به گفته این کارگران، کارگران ناحیه دو منطقه دوم شهرداری رشت دو ماه دستمزد پرداخت نشده، دارند. اضافه کاری این کارگران نیز دو ماه پرداخت نشده و آنها منتظر دریافت عیدی پایان سال خود هستند.

این کارگران از احتمال عدم پرداخت معوقات قبل از پایان سال ابراز نگرانی کردند و گفتند: مشکلات معیشتی و عدم پرداخت مطالبات، مشکلات بسیاری برای خانواده‌های کارگران به وجود آورده است.

نهصد تجمع کارگری طی دو سال اخیر در خوزستان

به گزارش مهر، همایون یوسفی نماینده اهواز در مجلس در جلسه کارگروه اشتغال خوزستان که با حضور وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی در استانداری خوزستان برگزار شد٬ گفت: “در دو سال اخیر نزدیک به ۹۰۰ تجمع کارگری در خوزستان داشتیم که اگر به موقع ورود پیدا می‌کردیم خیلی از آنها قابل پیگیری و حل بود.”

وی با بیان اینکه خصوصی سازی‌ها هم اکنون برای ایران خیلی مناسب با شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور نیست، افزود: “مصداق آن گروه ملی فولاد و نیشکر هفت‌تپه است”.

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: “هدف‌گذاری‌های دولت برای اشتغال مثلا پیش بینی اشتغال زایی برای یک میلیون و ۷۷۷ هزار شغل در سال آینده اصلا با واقعیت سنخیت ندارد چون به ازای هر ۲.۵ درصد افزایش رشد اقتصاد به تبع ۲.۸ درصد نرخ بیکاری کاهش پیدا می کند ولی وقتی ما اصلا رشد اقتصادی نداریم”.

یوسفی گفت: “نرخ بیکاری خوزستان در سال ۹۵ به میزان ۱۰.۳ بوده که امسال به ۱۴.۳ افزایش پیدا کرده است؛ همچنین در خوزستان ۲۸ هزار پرونده کارفرما و کارگر به شوراهای حل و اختلاف ارجاع می‌شود”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید