خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی دو روزگذشته، جمعی از کارگران سد تنظیمی آریوبرزن بهبهان مقابل محل کار خود، حدود ۳۰۰ تن از کارگران و کارکنان شهرداری بروجرد مقابل شهرداری مرکزی و فرمانداری این شهر، گروهی از کارگران و کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج مقابل محل کار خود، جمعی از کارگران فولاد اهواز، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت و جمعی از دانشجویان دانشگاه ارومیه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم مورخ ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷، کارگران سد تنظیمی آریوبرزن بهبهان با توجه به عدم پرداخت ۶ ماه حقوق از سوی کارفرما صبح روز دوشنبه دست به تجمع مقابل محل کار خود زدند.

کارگران سد تنظیمی آریوبرزن در پی عدم دریاقت ۶ ماه حقوق روز دوشنبه اقدام به تجمع مسالمت‌آمیز مقابل کارگاه خود جهت اعلام مطالبات خود کردند.

کارگران با تجمع مقابل درب ورودی محل کارشان از مسئولان شهرستان خواستار پیگیری جدی و تلاش برای احقاق حقشان را خواستار شدند.

یکی از تجمع‌کنندگان اظهار داشت: “ما ۶ ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌ایم و فشار اقتصادی کمر خانواده را خم کرده است”.

وی افزود: “تجمع ما صرفا برای پیگیری مطالباتمان است ‌و از مسئولان بالا دستی می‌خواهیم به وضعیت ما رسیدگی کنند تا از این بحران عبور کنیم زیرا پس از ۶ ماه حتی توان خرید یک قرص نان را هم نداریم”.

حقوق ۳ ماه را تا پایان هفته واریز می‌کنیم

مجری پروژه سد تنظیمی آریوبرزن بیان کرد: “حقوق پرسنل تا خردادماه سال‌ جاری پرداخت شده و از آن به بعد با توجه به مشکلات نقدینگی که گریبان‌گیر کشور است قادر به پرداخت نبودیم”.

وی گفت: “متاسفانه ۶ ماه حقوق کارگران عقب افتاده این در حالی است که سال گذشته حق این عزیزان به روز پرداخت شده است و با پیگیری‌های اخیرا صورت گرفته با مدیرعامل سازمان آب و برق مقرر شده تا پایان هفته حقوق تیر و مرداد واریز شود”.

کریمی عنوان کرد: “سعی داریم تا نیمه دی‌ماه یک حقوق دیگر را واریز کنیم و بعد از آن پیگیر موضوع هستیم تا در ۳ ماه باقیمانده سال حقوق کارگران را تا جایی که امکانات سازمان اجازه دهد تسویه حساب کنیم”.

کارگران شهرداری بروجرد خواستار پرداخت حقوق معوقه خود شدند

به گزارش ایرنا، حدود ۳۰۰ تن از کارگران و کارکنان شهرداری بروجرد روز دوشنبه با حضور درمحوطه شهرداری مرکزی این شهر خواستار پرداخت ۹ ماه حقوق معوقه خود شدند.

تجمع کنندگان که تعداد آنها در حال افزایش است برای هفتمین روز متوالی اعتراض خود را نسبت به پرداخت نشدن حقوق های معوقه اعلام کردند.

تجمع کنندگان که روزهای گذشته نیز مقابل شهرداری مرکزی و فرمانداری تجمع کرده بودند از مسئولان خواستار رفع مشکل حقوق معوقه شدند.

امام جمعه بروجرد در جمع این تجمع کنندگان در نمازخانه شهرداری بروجرد اظهار داشت: “پرداخت بدهی شهرداری بروجرد به سایر دستگاه ها، کارگران و کارمندان نیازمند عزم همگانی مسئولان است که متولیان مربوطه نیز قول مساعد برای تحقق این مهم را داده اند”.

علی حسینی بیان کرد: “مقرر شده که مسئولان شهرداری و شهرستان تا یک ماه آینده این مشکل را برطرف کنند”.

به گزارش ایرنا، شهرداری بروجرد دارای یک هزار و ۷۰۰ نیرو است که در سال های اخیرحقوق های آنها با تاخیر پرداخت می شود.

تجمع اعتراضی کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج

به گزارش ایران اینترنشنال، گروهی از کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج در اعتراض به عدم پرداخت ماه‌ها حقوق‌شان مقابل این بیمارستان تجمع کردند.

متعرضان می‌گویند پرداخت حقوق و مزایای آنها بیش از یک سال به تعویق افتاده است و عده زیای برای تامین مخارج زندگی مجبور به انجام کارهای دیگری شده‌اند.

قاسم طاهری، نائب رئیس شورای اسلامی کار این بیمارستان، پیش‌تر گفته بود با وجود ماه‌ها تعویق پرداخت حقوق پرسنل این مجموعه، مدیر بیمارستان و مدیر مالی آن پاسخگو نیستند.

او همچنین از رفتار نمایندگان و مسئولان استان البرز با این پرسنل بیمارستان کرج انتقاد کرده بود.

جمعی از کارکنان این بیمارستان ۱۴ آذرماه تجمع اعتراضی دیگری برگزار کرده بودند.

سی‌وهشتمین روز تجمعات اعتراضی کارگران فولاد اهواز؛ دستکم ۳۲ تن بازداشت شدند

به گزارش هرانا، روز دوشنبه ۲۶ آذرماه ۹۷، سی‌‌‌و‌هشتمین روز تجمعات اعتراضی کارگران شرکت فولاد اهواز شکل گرفت.

از نیمه‌شب گذشته تا کنون ده‌ها تن از کارگران معترض توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

از شمار دقیق بازداشت شدگان اطلاع دقیقی در دست نیست و هویت سایر افراد بازداشت شده کماکان توسط هرانا در دست بررسی است. با این حال احتمال افزایش شمار بازداشت شدگان همچنان وجود دارد.

به گفته منابع کارگری همزمان با این بازداشت‌ها نیروهای امنیتی به منزل تعدادی دیگر از کارگران ازجمله میثم آل مهدی که در تاریخ ۲۰ آذرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روز بعد آزاد شده بود نیز رفتند ولی به دلیل عدم حضور آنان موفق به بازداشت آنها نشده‌اند.

منابع کارگری همچنین از استقرار صدها تن از نیروهای یگان ویژه و ماموران امنیتی به ویژه در حوالی خیابان نادری اهواز از پیش از آغاز تجمعات روز دوشنبه تا ساعاتی قبل خبر داده‌اند. خیابان نادری در جریان اعتراضات کارگران فولاد اهواز به طور مداوم بخشی از مسیر حرکتی معترضان بوده است.

با این حال علیرغم احضار و تهدید و بازداشت پرتعداد کارگران از سوی اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه در اهواز و حضور گسترده نیروهای نظامی، طی روز جاری، کارگران معترض روز دوشنبه نیز به خیابان آمده و با سر دادن شعارهایی از جمله “کارگر زندانی آزاد باید گردد”، “کارگر زندانی حمایتت می‌کنیم” در سطح شهر و در مقابل اداره اطلاعات شهر اهواز خواهان آزادی فوری کارگران بازداشتی و رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گفته منابع کارگری صبح روز جاری تعدادی نیروهای یگان ویژه اهواز به همراه رئیس پاسگاه انتظامی غرب اهواز وارد شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز شده و تهدید کرده بودند که اگر تجمع برگزار شود، کارگران را بازداشت خواهند کرد.

سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و اتحادیه تشکل‌های کامیونداران و رانندگان سراسر ایران ضمن انتشار بیانیه‌های جداگانه، بازداشت کارگران شرکت فولاد اهواز را محکوم کرده و خواستار آزادی کارگران بازداشتی شده‌اند.

خواسته اصلی کارگران معترض این شرکت ”لغو خصوصی سازی، واگذاری شرکت به بخش دولتی، آزادی کارگران زندانی و پرداخت دستمزدهای معوقه” است.

گروه ملی صنعت فولاد توسط گروه سرمایه‌گذار امیرمنصور آریا در اهواز اداره می‌شد. به گفته کارگران بعد از تشکیل پرونده قضایی برای متهم پرونده که اعدام شد، این واحد صنعتی زیر نظر قوه قضاییه قرار گرفت و بعد به بخش خصوصی منتقل شد.

کارگران فولاد خوزستان، چند ماه است که حقوق نگرفته‌اند. آنها اواخر سال گذشته نیز در اعتراض به عدم دریافت حقوق، دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

اعتراض مالباختگان موسسه کاسپین رشت/ ویدئو

به گزارش هرانا، روز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهر رشت نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

اعتراض دانشجویان دانشگاه ارومیه

به گزارش هرانا، برای دومین روز متوالی، روز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷، جمعی از دانشجویان دانشگاه ارومیه در اعتراض به مشکلات صنفی دانشگاه، پولی سازی آموزش و خصوصی سازی خدمات رفاهی تجمع کردند.

دانشجویان نسبت به وضعیت تغذیه و عدم توجه مسئولین به مشکلات معترض هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید