خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۴ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزگذشته و امروز، جمعی از رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد اتوبوسرانی زنجان، جمعی از بازنشستگان فرهنگی آموزش و پرورش کرمانشاه مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان، بیش از یکصد و پنجاه نفر از داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد مقابل مجلس و جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودرو سازی سایپا در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، جمعی از رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد اتوبوسرانی زنجان، صبح امروز (چهارشنبه ۲۸ آذر ماه) در اعتراض به مشکلات صنفی خود، در حاشیه بزرگراه ۲۲ بهمن این شهر تجمع کردند.

تجمع‌کنندگان که گردهمایی خود را مقارن ساعت ۹صبح امروز آغاز کرده‌اند، نسبت به بالا بودن هزینه‌های نگهداری اتوبوس‌ها و گرانی قطعات و لوازم یدکی، پایین بودن نرخ کرایه و مشکلات معیشتی اعتراض دارند.

یکی از معترضان به ایلنا گفت: “دست‌کم ۱۴۰ راننده اتوبوس درون شهری هستیم که از طریق شرکت واحد اتوبوسرانی زنجان در ناوگان اتوبوسرانی شهر زنجان مشغول به کار هستیم”.

به گفته این راننده یکی از مشکلات آنها افزایش قیمت قطعات و لوازم یدکی اتوبوس‌ها است. او در این باره می‌گوید: “هزینه نگهداری اتوبوس‌ها بالاست و دولت و شهرداری از این بابت هیچ کمکی نمی‌کنند، از طرف دیگر درآمدمان در حدی نیست که بتوانیم از پس این هزینه‌ها برآییم”.

مشکل سخت و زیان‌آور بودن کار رانندگان بخش خصوصی شرکت واحد یکی دیگر از گرفتاری‌های آنهاست، در این باره یکی دیگر از رانندگان بخش خصوصی به خبرنگار ایلنا گفت: “بیمه رانندگان پیش از انتقال به بخش خصوصی مشمول مشاغل سخت و زیان‌آور بود اما اکنون که به بخش خصوصی ملحق شده‌ایم این قانون شامل حال ما نمی‌شود”.

در عین حال این راننده درباره مشکل بیمه‌ای اتوبوس‌ها گفت: “در گذشته ۷۰ درصد از حق بیمه شخص ثالث اتوبوس‌ها توسط دولت پرداخت می‌شد اما بعد از واگذاری به بخش خصوصی، تماماً به عهده خودمان است”.

به گفته وی، همه ما راننده‌ها به صورت شش دانگ مالک اتوبوس‌ها هستیم با این حال با درآمدی که از این کار بدست می‌آوریم نه تنها امکان پرداخت هزینه‌های خودروهای برایمان وجود ندارد بلکه از این راه معاش زندگی خانواده‌مان تامین نمی‌شود.

در این زمینه اصغر نجاری (دبیر اجرایی خانه کارگر زنجان) با تایید مشکلات راننده‌های واحد اتوبوسرانی شهر زنجان تصریح کرد: “در خصوص مشکلات راننده‌های اتوبوس حوالی ظهر امروز شورای تامین استان جلسه‌ای برگزار کرده و امیدواریم به زودی مشکلات انها مرتفع شود”.

به گفته وی، در جلسه امروز تصمیم گرفته شد ۳۰۰ میلیون تومان بابت مشکلات مورد طرح رانندگان اختصاص یابد.

بازنشستگان فرهنگی آموزش و پرورش کرمانشاه تجمع کردند

به گزارش ایلنا، بازنشستگان فرهنگی آموزش و پرورش کرمانشاه امروز چهارشنبه (۲۸ آذر) مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان تجمع کردند.

بازنشستگان فرهنگی آموزش و پرورش کرمانشاه امروز مقابل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان تجمع کردند.

معترضان با در دست داشتن بنر و سر دادن شعار، مطالبات خود را از وزارت آموزش و پرورش مطرح کردند.

خواسته اصلی معترضان، رسیدگی به تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی بازنشستگان فرهنگی‌ست.

پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان کشور با تاخیر مواجه شده است. برخی از بازنشستگان بیش از یک سال است که منتظر دریافت معوقات هستند.

یکی دیگر از مطالبات معترضان به رسمیت شناختن آزادی‌های صنفی در چارچوب قوانین است. همسان‌سازی حقوق‌ بازنشستگان از دیگر موارد طرح شده است. دولت در بودجه سال آینده تنها دو هزار میلیارد تومان به این منظور اختصاص داده است.

داوطلبان دانشگاه آزاد بازهم تجمع کردند

به گزارش ایرنا مورخ ۲۷ آذرماه ۱۳۹۷، بیش از یکصد و پنجاه نفر از داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد روز سه شنبه مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع اعتراضی برپا کردند.

داوطلبان علوم پزشکی دانشگاه آزاد با این تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی بار دیگر نارضایتی خود را نسبت به عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی نشان دادند.

این داوطلبان که در دو ماه اخیر به طور مکرر مقابل سازمان مرکزی دانشگاه آزاد، مجلس شورای اسلامی و خیابان پاستور تجمعات اعتراضی برپا کردند، خواستار رسیدگی به وضعیت تحصیلی خود از مسئولان کشور هستند.

«دانشگاه آزاد در۲۳ مهرماه سال جاری ثبت نام ۴ هزار و ۲۶۹ نفر از داوطلبان ذخیره را لغو کرد که این امر اعتراض داوطلبان و خانواده های آنها را در پی داشت .»

یکی از این داوطلبان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: “اخراج دانشجویان توسط دانشگاه آزاد کاملا خلاف قانون است و دانشجویان نباید تاوان اشتباه مسئولان این دانشگاه را بدهند”.

وی افزود: “فشارهای روانی و مالی بسیاری را تحمل کردیم، دانشگاه آزاد باید برای اشتباه انجام داده جریمه شود”.

یکی دیگر از این داوطلبان به خبرنگار ایرنا گفت: “رئیس دانشگاه آزاد برای حفظ وجهه دانشگاه مدام مشکل ما را حل شده اعلام می کند اما اعتراضات ما ناشی از بی توجهی مسئولان این دانشگاه به امور اخلاقی و انسانی است چرا که نارضایتی و بلاتکلیفی ما همچنان ادامه دارد”.

وی افزود: “مسئولان دانشگاه آزاد باید پاسخ دهند که با صندلی های ما را به چه کسانی فروخته و با شهریه های هنگفت ما چه مقدار سود بدست آورده است”.

یکی دیگر از این داوطلبان به خبرنگار ایرنا گفت: “ما دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد پس از لغو ثبت نام بطور کاملا قانونی خواستار رشته اولی پذیرفته شده خود هستیم”.

وی افزود: “بحث تراز علمی پایین یک بهانه از سوی دانشگاه آزاد است چراکه تراز علمی ۹۹ درصد افراد بالاتر از افراد قبول شده است”.

اعتراض خریداران خودروهای ثبت نامی از سایپا/ ویدئو

به گزارش هرانا، روز چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه خودرو سازی سایپا نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

معترضین خواستار توجه مسئولین به وضعیت خود شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید