خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۰, 20th of May 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۲۹ ساعت ۹:۴۲:۵۹

    خانه  > کارگران  >  ۲۵ درصد از کارخانجات صنعتی رسما تعطیل شدند

۲۵ درصد از کارخانجات صنعتی رسما تعطیل شدند

خبرگزاری هرانا – دبیر انجمن صاحبان صنایع استان تهران گفت: ۲۱ درصد کارخانجات نیمه فعال و ۱۶ درصد رو به تعطیلی هستند و ۲۵ درصد نیز عملا تعطیل شده‌اند.

به گزارش مهر، مهدی می‌رعبداللهیان در دومین جشنواره تجلیل از مدیران بر‌تر و اشتغالزا گفت: در حال حاضر ۹۰ بنگاه صنعتی به لحاظ حجم فعالیت در رتبه‌های برگزیده کشوری جای دارند، این درحالی است که متاسفانه در حال حاضر صرفا ۳۸ درصد از کارخانجات داخلی فعال هستند.

دبیر انجمن صاحبان صنایع استان تهران افزود: ۲۱ درصد کارخانجات، نیمه فعال و ۱۶ درصد رو به تعطیلی هستند و ۲۵ درصد نیز عملا تعطیل شده‌اند.

وی تصریح کرد: هم اکنون برای راه‌اندازی هر شغل نیازمند ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه‌گذاری هستیم در حالی که به نظر می‌رسد حفظ اشتغال موجود باید در اولویت قرار گیرد.

همچنین در این مراسم، رضا قصری رئیس انجمن صاحبان صنایع تهران با انتقاد از عدم تخصیص یارانه‌های بخش صنعت در فاز اول هدفمندی یارانه‌‌ها، گفت: اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها اگرچه گام مثبتی در کشور به شمار می‌‌رود، اما در فرایند قطع وابستگی بنگاه‌ها به یارانه‌های دولتی، دولت ابتدا باید گام به گام بنگاه‌ها را حمایت کند و سپس به قطع کامل یارانه‌ها بپردازد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید