خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تعطیلی کارخانه و بیکاری بیش از ۸۰ کارگر

تعطیلی کارخانه و بیکاری بیش از ۸۰ کارگر

خبرگزاری هرانا ـ در پی تعطیلی کارخانه شیشه و آئینه مقسمی و شرکت کیان، کارگران این واحدهای تولیدی از کار خود بیکار شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک منبع خبری در کارخانه «شیشه وآئینه مقسمی» از تعطیلی این واحد تولیدی و بیکاری کارگران این مجموعه خبر داد.

منابع کارگری در این واحد تولیدی گزارش کردند، کارخانه « شیشه وآئینه مقسمی » که در شهرک صنعتی البرز استان قزوین در زمینه ساخت آئینه های جام فعالیت دارد، از پانزدهم خرداد ماه سال جاری (۹۵) به دلیل مشکلات مالی تعطیل شده و تمامی کارگران آن هم اکنون بیکارشده‌اند.

این کارگران که تعدادشان به ۱۰ نفر بصورت رسمی با سوابق بین ۱۸ تا ۲۵سال گزارش می شود، در ادامه درباره وضعیت خود وهمکارانشان می‌گویند: “پیش از مهر ماه سال گذشته تعداد کارگران این کارخانه به دست کم ۴۰ نفر می رسد اما کارفرما مهر ماه تعداد ۳۰ نفر از کارگران قرار دادی را یکجا از کار اخراج کرد”.

به گفته آنان بدنبال اخراج همکاران قرار دادیمان (در مهر ماه سال گذشته ) ۱۰کارگری که در این کارخانه باقی مانده بودند وضعیت شغلی خوبی نداشتند تا اینکه ۱۵ خرداد ماه سال جاری بصورت ناگهانی کارفرما باقیمانده کارگران رسمی را با دست کم سه ماه مزد معوقه اخراج کرد.

طبق ادعای آنان، علارغم دریافت نکردن مطالبات معوقه، با وجود مستمر بودن ماهیت شغلی شان کارفرما  حق اخراج ما را  ۱۰ کارگر رسمی رابدون حکم اداره کار  نداشته است.

در ادامه کارگران اخراجی آئینه مقصمی گفتند: “این واحد صنعتی که سال‌ها دارای تولید و بازار فروش خوبی بود، اما از دو سال قبل کارفرما به دلیل نامناسب خواندن شرایط تولید بدنبال تعطیلی کارخانه بوده است”.

بیکاری ۷۰ کارگر کیان وین ‌سا ملایر در پی تعطیلی کارخانه

به گزارش کمیته هاهنگی، عضو هیئت‌مدیره شرکت کیان کرد گفت: “کارخانه کیان وین سا هفته گذشته تعطیل‌شده و ۷۰ نفر از کارگران آن به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کار معرفی شدند”.

۳۱ تیر ملایری‌ها، ملکی عضو هیئت‌مدیره شرکت کیان کرد با اعلام این خبر اظهار داشت: “معضل اصلی فعالین اقتصادی بانک‌ها هستند”.

وی افزود: “در واحد کیان وین سا نزدیک ۱۰۰ شغل ایجاد کرده و  حدود شش ماه است که درخواست سرمایه در گردش داشته‌ایم و دستورات لازم از طرف استاندار، فرماندار و نماینده‌های مجلس عنوان‌شده ولی بانک‌ها به‌هیچ‌وجه پاسخگو نیستند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید