خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی و بلاتکلیفی کارگران کارخانه کاغذ دیبای شوشتر

معوقات مزدی و بلاتکلیفی کارگران کارخانه کاغذ دیبای شوشتر

خبرگزاری هرانا – گروهی از کارگران کارخانه کاغذ و خمیر دیبای شوشتر از بلاتکلیفی ده روزه و معوقات مزدی خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران کارخانه کاغذ دیبای شوشتر از بلاتکلیفی و معوقات مزدی خود گلایه مند هستند.

در این گزارش آمده است، از حدود ده روز پیش کارخانه کاغذ دیبای شوشتر با حدود ۳۵۶ کارگر به دلیل آنچه از سوی کارفرما بحران در منابع مالی عنوان شده، موقتا تعطیل و تمامی کارگران آن بیکار شده اند. این درحالیست که تعدادی از کارگران روزمزد، قراردادی و پیمانکاری شاغل در این واحد صنعتی بین دو تا سه ماه معوقات مزدی نیز طلبکار هستند.

به گفته یکی از کارگران، به دلیل‌ عدم اجرای مصوبه کمیته کاغذ و نشر از سوی بانک ملی، این کارخانه با مشکل مالی مواجه شد. همچنین در اردیبهشت ماه سال جاری با حضور معاون رئیس جمهور، وزیر ارشاد، معاون وزیر صمت، مدیر عامل بانک ملی و جمعی از هیئت مدیره این کارخانه، مقرر شد تعهداتی برای حمایت مالی دولت از این واحد تولیدی صورت بگیرد. نهایتا عدم حمایت و اجرای این تعهدات باعث بحرانی شدن وضعیت و متوقف شدن فعالیت این کارخانه با تمام کارگران آن شده است.

این کارگر ضمن بیان اینکه “وضعیت بد معیشتی و شرایط اقتصادی مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد کرده است” گفت: “بارها برای رسیدگی به مشکلات معیشتی و شغلی خود به نهادهای دولتی در شهرستان شوشتر مراجعه کرده و انتظار داریم مسئولان مربوطه فکری برای بازگشایی کارخانه و امکان اشتغال دوباره کارگران بکنند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید