خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه 3 مرداد 1397, 19th of January 2022      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۷/۰۵/۰۳ ساعت ۱۷:۴۳:۲۷

    خانه  > اقلیت های دینی, زنان, زندانیان  >  سیما انتصاری با انتشار نامه‌ای سرگشاده از تجدیدنظر خواهی انصراف داد

سیما انتصاری با انتشار نامه‌ای سرگشاده از تجدیدنظر خواهی انصراف داد

خبرگزاری هرانا – سیما انتصاری، از دراویش گنابادی بازداشت شده در جریان حوادث گلستان هفتم، که در تاریخ ۱۲ تیرماه سال جاری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده بود با انتشار نامه‌ای سرگشاده از حق درخواست تجدیدنظر خواهی انصراف داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مجذوبان نور، سیما انتصاری از زنان درویش محبوس در زندان قرچک ورامین با انتشار نامه‌ای سرگشاده از حق تجدیدنظرخواهی در خصوص حکمی که برای وی توسط دادگاه انقلاب تهران صادر شده است، انصراف داد.

خانم انتصاری در بخشی از نامه خود می‌گوید: “شرکت در دادگاهِ ناعادلانه‌ی چنددقیقه‌ای که پنج ماه پس از دستگیری و بازداشت خشن و ناانسانی من و ده‌ها زن و صدها مرد درویش در حادثه تلخ و خونین گلستان هفتم برگزار شد و به ۵ سال حبس تعزیری محکومم کرد کافی بود تا بدانم انتظار عدالت داشتن از مراجع قضایی امری بیهوده است و با شرافت انسانی مغایرت دارد زیرا قاضی به ما فرصت دفاع نمی‌داد و هیچ وکیلی نیز فرصت مطالعه‌ی پرونده‌ی من و زنان درویش دیگر را نداشت”.

این زن درویش که یکم اسفندماه در جریان حادثه‌ی موسوم به گلستان هفتم شکنجه و بازداشت شده است همراه با سه زن درویش دیگر از زندان به دادگاه اعزام شد اما در دادگاه، حق وکیل از او سلب شد و بدون فرصت یافتن برای دفاع، قاضی احمدزاده رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب او را به تحمل ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

لازم به ذکر است که سیما انتصاری همراه با سایر زنان درویش محبوس در زندان قرچک از تاریخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ در اعتراض به حمله خشونت‌بار ماموران گارد ویژه این زندان به آنها دست به اعتصاب غذا زده بودند و در تاریخ ۹ تیرماه ۱۳۹۷ پس از گذشت ۱۶ روز با انتشار نامه‌ای به اعتصاب غذای خود پایان دادند

متن کامل نامه سیما انتصاری را  در ادامه بخوانید؛

شرکت در دادگاهِ ناعادلانه‌ی چنددقیقه‌ای که پنج ماه پس از دستگیری و بازداشت خشن و ناانسانی من و ده‌ها زن و صدها مرد درویش در حادثه تلخ و خونین گلستان هفتم برگزار شد و به ۵ سال حبس تعزیری محکومم کرد کافی بود تا بدانم انتظار عدالت داشتن از مراجع قضایی امری بیهوده است و با شرافت انسانی مغایرت دارد؛ زیرا قاضی به ما فرصت دفاع نمی‌داد و هیچ وکیلی نیز فرصت مطالعه‌ی پرونده‌ی من و زنان درویش دیگر را نداشت.

آنچه من در آن شرکت کردم دادگاه نبود زیرا از اصول اولیه دادرسی عادلانه بی‌بهره بود.

همان چند دقیقه دادگاهی که برگزار کردند برایم کافی بود تا از آن مجمل که در مورد من اعمال شده بود، به مفصلی پی ببرم که در عدلیه کشورم می‌گذرد و از مشتِ احکامی که برای برادران و خواهرانم صادر شده است، خروارها ظلمی را دریابم که دستگاه قضا به نام عدل و انصاف در حق مردم روا می‌دارد. بنابراین انتظار عدل و داد داشتن از چنین مرجعی که در روز روشن اصول اولیه‌ عدالت را زیر پا می‌گذارد تا مطامع عده‌ای صاحب‌نفوذ و قدرت‌طلب را برآورده کند، اساساً امری بیهوده و خیالی باطل است.

من احتیاج و حتی رغبتی به تجدیدنظرخواهی ندارم و صبر می‌کنم تا روزی که این داوری‌ها را پیش داور اصلی ببرم.

سیما انتصاری

 زندان زنان قرچک ورامین، ۳ مرداد ۱۳۹۷”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید