خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  سعید اقبالی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد

سعید اقبالی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد

خبرگزاری هرانا – سعید اقبالی، فعال مدنی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد. همچنین قرار منع تعقیب در خصوص پرونده جدید وی که در دوران حبس برای آقای اقبالی گشوده شده بود، صادر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سعید اقبالی از زندان رجایی شهر کرج آزاد شد.

کماکان جزییات آزادی پیش از موعد آقای اقبالی مشخص نیست؛ اما محتمل است آزادی این زندانی به دنبال صدور بخشنامه «عفو» صورت پذیرفته باشد.

همچنین قرار منع تعقیب در خصوص پرونده جدید آقای اقبالی که در دوران حبس برای وی گشوده شده بود، صادر شد. در دی ماه امسال، آقای اقبالی در خصوص این پرونده توسط شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب کرج از بابت “تبلیغ علیه نظام” تفهیم اتهام شده بود.

در شهریورماه سال ۹۸، این فعال مدنی در رابطه با پرونده دیگری توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به پنج سال حبس تعزیری محکوم شد.

سعید اقبالی نهایتا روز یکشنبه ۱۱ خردادماه ۱۳۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

وی در فروردین ماه سال ۱۴۰۰، از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد. او نهایتا در تاریخ ۱۷ فروردین‌ ماه، ۱۶ روز پس از تبعید و نگهداری در یک سلول انفرادی، به بند عمومی این زندان منتقل شد.

 

پیش از این رئیس قوه قضائیه در نامه ای به علی خامنه ای پیشنهاد عفو موردی و معیاری هزاران زندانی از جمله بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ را ارائه و این پیشنهاد در اجرای بند ۱۱ از اصل ۱۱۰ قانون اساسی با تعیین شروطی مورد موافقت علی خامنه ای قرار گرفت. جزییات تکمیلی در مورد آمار کلی افرادی که با اعمال این دستورالعمل آزاد می شوند، تا کنون توسط نهادهای متولی اطلاع رسانی نشده است.

گزارش جمع بندی اولیه هرانا از روند آزادسازی زندانیان تا صد و پنجاه و هفتمین روز از اعتراضات را از طریق این لینک دنبال کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید