خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  زندان رجایی شهر کرج؛ سامان یاسین به مرکز درمانی منتقل شد

زندان رجایی شهر کرج؛ سامان یاسین به مرکز درمانی منتقل شد

خبرگزاری هرانا – سامان صیدی (یاسین)، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، روز شنبه سی و یکم تیرماه، بدون اطلاع قبلی از زندان رجایی شهر کرج خارج شد. با گذشت یک روز از این انتقال بی مقدمه مشخص شد، این زندانی سیاسی به بیمارستان رازی منتقل شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه سی و یکم تیرماه ۱۴۰۲، سامان صیدی (یاسین) یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، به مرکز درمانی خارج از زندان منتقل شد.

یک منبع نزدیک به این زندانی با تایید این خبر به هرانا گفت: “روز گذشته سامان بدون اطلاع قبلی از زندان خارج شد. با پیگیرهای صورت گرفته توسط نزدیکان وی مشخص شد او را به بیمارستان آموزشی درمانی روانپزشکی رازی (امین آباد) منتقل کرده اند.”

کماکان دلیل انتقال این زندانی به مرکز مورد اشاره مشخص نیست.

سامان صیدی چندی پیش با انتشار فایل صوتی از تداوم بازداشت و بلاتکلیفی خود در زندان رجایی کرج علیرغم گذشت ده ماه از زمان دستگیری، گلایه کرده بود. این زندانی سیاسی که عمدتا با شهرت یاسین شناخته می شود، در این فایل صوتی گفته بود که قاضی صلواتی اجازه دسترسی وکیل به پرونده وی را نداده است.

آقای صیدی در تاریخ هفتم آبان ماه سال گذشته، از بابت اتهاماتی چون “محاربه، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم و اقدام علیه امنیت ملی” در دادگاه عمومی و انقلاب تهران محاکمه و به اعدام محکوم شد.

پس از مدتی این حکم در دیوان عالی کشور نقض شده و پرونده وی جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض ارجاع داده شد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید