خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  سامان یاسین به زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شد

سامان یاسین به زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شد

خبرگزاری هرانا – سامان صیدی (یاسین)، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ از بیمارستان رازی به زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شد. آقای صیدی روز شنبه سی و یکم تیرماه، بدون اطلاع قبلی از این زندان خارج و به مرکز درمانی منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه سوم مردادماه ۱۴۰۲، سامان صیدی (یاسین) به زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “انتقال آقای صیدی به بیمارستان رازی به دلیل شرایط نامناسب روحی وی در زندان صورت گرفت. سامان در بیمارستان با دستبند و پابند به تخت بسته شد. او در پی خودداری از تزریق آمپولی که نام آن را نمیدانست، توسط نیروهای امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.”

سامان یاسین، روز شنبه سی و یکم تیرماه، بدون اطلاع قبلی از زندان رجایی شهر کرج خارج شد. با گذشت یک روز از این انتقال بی مقدمه مشخص شد، این زندانی سیاسی به بیمارستان رازی منتقل شده است.

وی چندی پیش با انتشار فایل صوتی از تداوم بازداشت و بلاتکلیفی خود در زندان رجایی کرج علیرغم گذشت ده ماه از زمان دستگیری، گلایه کرده بود. این زندانی سیاسی که عمدتا با شهرت یاسین شناخته می شود، در این فایل صوتی گفته بود که قاضی صلواتی اجازه دسترسی وکیل به پرونده او را نداده است.

آقای صیدی در تاریخ هفتم آبان ماه سال گذشته، از بابت اتهاماتی چون “محاربه، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم و اقدام علیه امنیت ملی” در دادگاه عمومی و انقلاب تهران محاکمه و به اعدام محکوم شد.

پس از مدتی این حکم در دیوان عالی کشور نقض شده و پرونده وی جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض ارجاع داده شد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید