خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  امیر مسکنی به حبس و جزای نقدی محکوم شد

امیر مسکنی به حبس و جزای نقدی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – امیر مسکنی، هنرمند و فعال رسانه ای اهل سبزوار، توسط دادگاه انقلاب به ۷ ماه و یک روز حبس تعزیری، ۹ ماه حبس تعلیقی و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امیر مسکنی، هنرمند و فعال رسانه ای اهل سبزوار، به حبس و پرداخت جزای نقدی محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط دادگاه انقلاب صادر و به وی ابلاغ شده، آقای مسکنی از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۳ ماه و یک روز حبس تعزیری، ” اغوا یا تحریک مردم به جنگ و کشتار با یکدیگر به قصد برهم زدن امنیت کشور” به تحمل ۹ ماه حبس تعلیقی و ۴ ماه حبس تعزیری و پرداخت ۵ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

پیشتر جلسه رسیدگی به اتهامات امیر مسکنی در تاریخ ۷ آذر ماه ۱۴۰۱، در شعبه دوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان سبزوار برگزار شده و او در خصوص اتهامات “تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، اداره کردن دسته با هدف بر هم زدن امنیت کشور، اغوا یا تحریک مردم به جنگ و کشتار با یکدیگر به قصد برهم زدن امنیت کشور و اهانت به بنیانگذار و رهبر جمهوری اسلامی” به دفاع از خود پرداخته است.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید