خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت سروش احمدی در زندان تهران بزرگ /بازداشت نیما حیدری در قروه

تداوم بازداشت سروش احمدی در زندان تهران بزرگ /بازداشت نیما حیدری در قروه

خبرگزاری هرانا – طی روز های اخیر، نیما حیدری، شهروند ساکن شهرستان قروه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همچنین سروش احمدی دانشجوی بازداشتی علیرغم گذشت بیش از یک ماه از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان تهران بزرگ به سر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کردپا، طی روز های اخیر، یک شهروند در شهر قروه در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

هویت این شهروند، نیما حیدری عنوان شده است.

نیما حیدری، ۲۱ ساله و دانشجوی رشته ی کامپیوتر در دانشگاه آزاد قروه ، در جریان اعتراضات سراسری بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی حاصل نشده است.

بنا بر خبری دیگر سروش احمدی که علیرغم گذشت حدود ۴۹ روز، کماکان به صورت بلاتکلیف در زندان تهران بزرگ به سر میبرد.

وی در تاریخ ۲۲ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید