خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۷ مهر ۱۴۰۰, 27th of November 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ساعت ۲۲:۴۱:۱۹

    خانه  > کارگران  >  مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۴ کارگر در شهرهای گرگان، شیراز و تهران دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان از مصدومیت دو کارگر در حین کار در این شهرستان خبر داد.

موسی‌الرضا صفری گفت: در پی تماس آتش نشانی سرخنکلاته با سامانه ۱۲۵ گرگان مبنی بر سقوط دو کارگر به داخل چاه، ستاد فرماندهی آتش نشانی گرگان آتش نشانان را از ایستگاه شماره هفت به محل حادثه، شهرک صنعتی بعد از جاده گرگان به سرخنکلاته اعزام کرد.

وی افزود: ابتدا آتش نشانان سرخنکلاته به محل حادثه اعزام شدند و به دلیل کمبود تجهیزات از آتش نشانی گرگان درخواست کمک شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان خاطرنشان کرد: آتش نشانان به محض رسیدن به محل حادثه به سرعت مشغول عملیات شدند و با استفاده از ابزار مخصوص، نصب سه پایه نجات وارد چاه شده و هر دو را که از ناحیه دست و پا دچار شکستگی و مصدومیت شده بودند از داخل چاه بیرون آورده و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دادند.

وی افزود: استفاده از تجهیزات خراب و یا گاهاً عدم استفاده از تجهیزات ایمنی حین کار منجر به بروز اینگونه حوادث می‌شود.

مصدومیت یک کارگر در شیراز

به گزارش کارگر آنلاین، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز از آسیب دیدگی شدید کارگر جوان ساختمان بر اثر سقوط به داخل محل گودبرداری خبر داد.

محمدهادی قانع، اظهار کرد: در پی تماس کارگران ساختمانی با سامانه ۱۲۵ و اعلام بروز این حادثه، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی شیراز، بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه پنج و گروه امداد و نجات کوهستان از ایستگاه ۱۷ به محل حادثه در بلوار سرباز، اعزام شدند.

وی افزود: کارگر ۴۳ ساله ساختمان در محل پروژه گودبراری به دلایل نامعلومی به داخل گودبرداری به عمق پنج متر سقوط کرد و دچار آسیب دیدگی شدید شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه آتش‌نشانان با حضور در محل حادثه به سرعت مشغول عملیات شدند، ادامه داد: این فرد که از ناحیه دست و پا دچار آسیب شده بود با برانکارد مخصوص و لوازم نجات به بالای گودال و سطح خیابان منتقل و جهت اعزام به بیمارستان تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل شد.

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش خبرگزاری انتخاب، امروز سه شنبه ۲۷ مهرماه ۱۴۰۰، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مصدومیت یک تن در پی گرفتار شدنش در چاهی در محدوده درکه خبر داد.

سید جلال ملکی در این باره اظهار کرد: ساعت ۹:۱۰ روز جاری یک مورد حادثه گرفتار شدن در چاهی در درکه به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد که بلافاصله پس از آن گروه نجات شماره ۱۶ که در ایستگاه ۶۴ مستقر هستند به محل اعزام شدند.

وی گفت:‌ به محض رسیدن به محل آتش نشانان مشاهده کردند که در طبقه منفی یک ساختمانی مسکونی، یک حلقه چاه حدود ۱۸ متری واقع شده است که دو کارگر با تابعیت افغانستان با حدود ۳۰ سال سن، در محل فعالیت داشتند.

وی افزود:‌ طبق مشاهدات یکی از چاه های مجاور به یکبار دیواره آن تخریب شده و محتویات آن به داخل چاهی که کارگران در آن مشغول به کار بودند وارد شده بود. در این حادثه یکی از کارگران موفق شده بود خود را نجات دهد اما کارگر دیگر در انتهای چاه گرفتار شده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اظهار کرد:‌ هیچ اثری از کارگر نبود و صدای از او شنیده نمی شد. با انجام ایمن سازی های لازم آتش نشانی وارد چاه شد و پس از مدتی تلاش این کارگر را به سطح چاه منتقل کردند. این فرد خوشبختانه زنده بود و حداقل آسیب دیدگی را داشت. این عملیات در ساعت ۱۰:۱۷ دقیقه عملیات به پایان رسید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید