خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  بحران کرونا در زندان رجایی شهر کرج؛ نگرانی از گسترش بیماری در سایه ضعف مدیریت

بحران کرونا در زندان رجایی شهر کرج؛ نگرانی از گسترش بیماری در سایه ضعف مدیریت

خبرگزاری هرانا – مشاهده علائم ویروس کرونا در میان زندانیان محبوس در سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج موجب افزایش نگرانی در خصوص شیوع گسترده این ویروس در میان زندانیان این بند شده است. تاکنون دو تن از زندانیان در پی تایید ابتلا به ویروس کرونا به بند امن این زندان منتقل شده‌اند. همچنین یک زندانی علیرغم وخامت حال و بروز علائم ویروس کرونا از رسیدگی پزشکی محروم مانده و کماکان بدون رعایت غربالگری و فاصله‌گذاری اجتماعی در این بند به سر می‌برد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مشاهده علائم ویروس کرونا در میان زندانیان محبوس در سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج موجب افزایش نگرانی در خصوص شیوع گسترده این ویروس در میان زندانیان این بند شده است.

روز چهارشنبه ۱۲ خردادماه، ابتلای دو تن از زندانیان به نام های شمس حسن زاده و محمد نوروزی، به ویروس کرونا تایید شده و این زندانیان به بند امن این زندان منتقل شدند. این افراد از بیماری‌های زمینه‌ای دیگری نیز رنج می‌برند.

همچنین یک زندانی هم سلول این شهروندان به نام “نصرالله هادیان، فرزند عباس، حدودا ۵۰ ساله، متهم به مشارکت در قتل” که از سال ۹۵ تاکنون در زندان بسر می‌برد، علیرغم وخامت حال و بروز علائم ویروس کرونا از رسیدگی پزشکی محروم مانده و کماکان بدون رعایت غربالگری و فاصله‌گذاری اجتماعی در این بند به سر می‌برد.

به گفته یک منبع مطلع درخواست آقای هادیان برای انتقال به بهداری با واکنش تند مسئولان بهداری و الله کرم عزیزی، رئیس زندان رجایی شهر کرج مواجه شده است.

لازم به ذکر است؛ سالن ۱۲ بند ۴ زندان رجایی شهر کرج محل نگهداری زندانیان بالای ۵۰ سال با اتهام قتل بوده و هم اکنون ۷۶ زندانی در این سالن نگهداری می شوند.

 هرانا پیشتر طی گزارشاتی از تایید ابتلای ۱۱۹ زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به ویروس کرونا و فوت یک زندانی در پی ابتلا به ویروس کرونا در این زندان خبر داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید