خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹, 23rd of April 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ ساعت ۱۰:۰۴:۵۹

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  حکم جایگزین حبس؛ دو متهم در بندرترکمن به ارائه خدمات رایگان محیط زیستی محکوم شدند

حکم جایگزین حبس؛ دو متهم در بندرترکمن به ارائه خدمات رایگان محیط زیستی محکوم شدند

خبرگزار هرانا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست علی آبادکتول از صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم به شکار غیر مجاز در بندرترکمن خبر داد. بر اساس حکم صادره، این متهمان مکلف به پاکسازی محیط زیست و حریم رودخانه های علی آباد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از تابناک، رئیس اداره حفاظت محیط زیست علی آبادکتول از صدور حکم جایگزین حبس برای دو متهم به شکار و صید غیر مجاز خبر داد.

مهدی کوچک اظهار کرد: دو متهم این پرونده در ماه گذشته اقدام به شکار ۱۸ قطعه انواع مرغابی در پهنه آبی پیرامون جزیره آشوراده و خلیج گرگان می کنند که توسط ماموران دستگیر می شوند.

وی توضیح داد: قاضی پرونده در بندرترکمن علاوه بر اعمال جزای نقدی و مکلف کردن محکومان به جریمه های ناشی از شکار غیرمجاز، این افراد را به پاکسازی زیستگاه های جنگلی، حاشیه رودخانه های علی آبادکتول محکوم کرد.

گفتنی است که با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید