خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۰ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۱۰ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز پنجشنبه ۳ مهر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۱۰ کارگر در شهرهای اشتهارد، گناباد، سبزوار، یزد و ساوه دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۹ کارگر از جمله ۲ آتش نشان مصدوم شده و ۱ کارگر جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایرنا، رییس مرکز مدیریت فوریت های پزشکی استان البرز از مصدومیت ۲ آتش نشان طی عملیات اطفا حریق خبر داد.

مهرداد بابایی گفت: “به دنبال دریافت گزارش یک آتش سوزی گسترده در یک کارخانه مواد شیمیایی در شهرک صنعتی اشتهارد که از غروب امروز آغاز شده، چهار دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد”.

وی بیان داشت: “طی عملیات اطفا حریق ۲ آتش نشان دچار مسمومیت شدند که به مراکز درمانی انتقال یافتند”.

مصدومیت یک کارگر در گناباد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، یک کارگر در گناباد هنگام کار با سنگ فرز دچار حادثه شد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی گناباد گفت: “در این حادثه یک مرد ۵۶ ساله هنگام کار با سنگ فرز دچار پارگی شریانی به طول حدود ۷ سانتی متر در ناحیه گردن شد”.

دکتر امین زمانی افزود: “همزمان با کنترل سریع خونریزی مرگبار بیمار و اقدامات درمانی توسط کارشناسان اورژانس ۱۱۵ با اعلام آماده باش به تیم جراحی بیمارستان علامه بهلول گنابادی، بیمار در سریع ترین زمان ممکن به بیمارستان منتقل و پس از انجام عمل اورژانس، برای پیوند عروق توسط بالگرد اورژانس هوایی گناباد به مشهد منتقل گردید”.

مصدومیت ۳ کارگر در سبزوار

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ریزش آوار در یک‌ ساختمان در سبزوار باعث مصدوم شدن سه کارگر شد.

مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سبزوار گفت: “این حادثه در یک ساختمان در حال ساخت در خیابان طالقانی این شهر رخ داد”.

همتی افزود: “با اعزام آتش نشانان ایستگاه یک و دو، در همان لحظات اولیه ۳ کارگر که زیر آوار محبوس شده بودند توسط آتش‌نشانان نجات یافتند و برای درمان به بیمارستان منتقل شدند”.

مرگ یک کارگر در یزد

به گزارش رکنا، سقوط یک کارگر ساختمانی در یزد از طبقه هفتم ساختمان نیمه ساز باعث مرگ وی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان یزد گفت: “در پی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر حادثه سقوط از بلندی بلافاصله ماموران انتظامی به محل اعزام شدند”.

 منوچهر نصیری افزود: “با حضور مأموران در محل حادثه مشخص شد، کارگر ساختمانی ۳۱ ساله‌ حین کار از طبقه هفتم به پایین سقوط کرده و جان خود را از دست داده است”.

مصدومیت ۳ کارگر در ساوه

به گزارش رکنا، ریبس سازمان آتش نشانی ساوه از مصدومیت ۳ کارگر در پی سقوط در چاه خبر داد.

ریبس سازمان آتش نشانی ساوه گفت: “کارگران تبعه افغان، که در یک واحد مسکونی شخصی مشغول حفر یک حلقه چاه بودند، بدلیل بازشدن آن، کارگران در این چاه سقوط کردند.”

او در ادامه گفت: “حفر غیر اصولی و بی توجهی به رعایت نکات ایمنی باعث شد تا کارگران دچار گاز گرفتگی شوند که با حضور به موقع عملیات نجات، کارگران از مرگ نجات یافتند‌”.

بهرام صیدی سرپرست مرکز حوادث و فوریت های پزشکی ساوه نیز از حضور عوامل اورژانس و اقدامات پیش بیمارستانی در این حادثه خبر داد و گفت: “سه آمبولانس این مرکز با حضور در محل حادثه نسبت به انتقال مصدومین و اقدامات اولیه اقدام کردند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید