خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها, کارگران  >  کتاب حقوق بین‌الملل و تطبیقی کار منتشر شد/ دانلود کنید

کتاب حقوق بین‌الملل و تطبیقی کار منتشر شد/ دانلود کنید

خبرگزاری هرانا – کتاب «حقوق بین‌الملل و تطبیقی کار» توسط انتشارات مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران منتشر شد. این کتاب به بررسی تطبیقی تلاش‌های بین المللی در رابطه با حقوق کار و قوانین داخلی شماری از کشورها همچون آرژانتین، آفریقای جنوبی، ایتالیا، ترکیه، عراق و مصر می‌پردازد. در این کتاب تلاش شده است تا با مطالعه‌ی قوانین کشورهای مختلف در رابطه با حقوق کارگر افق دید پژوهشگران و قانونگذاران را افزایش داده و در تعیین قواعد جدید به آنها کمک کند.

کتاب «حقوق بین‌الملل و تطبیقی کار» توسط موسی برزین، وکیل پایه یک دادگستری تالیف شده است. برزین در این تالیف، ابتدا به بررسی اسناد بین‌المللی در خصوص حقوق کارگران و تنظیم مقررات کارگر و کارفرما که از سوی سازمان بین المللی کار تصویب شده‌اند، همچون “کنوانسیون آزادی تشکل و محافظت از حق سازمان دهی، کنوانسیون لغو کار اجباری، کنوانسیون بدترین اشکال کار کودکان و کنوانسیون اجر برابر” می‌پردازد.

در ادامه این کتاب نیز، نویسنده به بررسی اسناد عام حقوق بشری قابل تسری به کارگران و حقوق بنیادینی همچون حق تشکل، تجمع و اشتغال و سایر حقوق صنفی مانند حق اعتصاب و حق ایجاد سندیکا پرداخته است.

دانلود کنید

سرانجام در فصل پایانی کتاب قوانین داخلی شماری از کشورها همچون آرژانتین، آفریقای جنوبی، ایتالیا، ترکیه، عراق و مصر توسط این حقوقدان مورد بررسی قرار گرفته‌اند. به این طریق تلاش شده است تا با مطالعه‌ی قوانین کشورهای مختلف در رابطه با حقوق کارگر افق دید پژوهشگران و قانونگذاران را افزایش داده و در تعیین قواعد جدید به آنها کمک شود. بنا به هدف نگارنده، از بررسی کشورهای پیشرفته مانند کشورهای اسکاندیناوی یا کانادا و استرالیا به این دلیل که سطح دموکراسی و توجه به حقوق بشر در این کشورها از استاندارد بالاتری برخوردار است و معیار خوبی برای مقایسه با ایران نیست پرهیز شده است.

علاقمندان میتوانند با کلیک بر تصویر مقابل یا اینجا نسخه پی دی اف کتاب «حقوق بین‌الملل و تطبیقی کار» را به صورت رایگان دانلود و مطالعه کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید