خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ ساعت ۱۶:۴۷:۴۵

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  مجازات جایگزین حبس؛ یک شکارچی غیر مجاز به انجام خدمات عمومی رایگان محکوم شد

مجازات جایگزین حبس؛ یک شکارچی غیر مجاز به انجام خدمات عمومی رایگان محکوم شد

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت‌حیدریه از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم به شکار غیر مجاز خبر داد. بر اساس حکم صادره این متهم به انجام خدمات عمومی رایگان از طریق تعمیر و تجهیز وسایل نقلیه متعلق به حفاظت محیط زیست بدل از ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، داوود نور محمدی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت‌حیدریه، از صدور حکم جایگزین حبس برای یک شکارچی غیر مجاز خبر داد.

نور محمدی گفت: “این فرد حین شروع به شکار جانوران وحشی در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع ژرف و بعد از چند ساعت رد زنی و تعقیب بوسیله مامورین حفاظت محیط زیست دستگیر شد، که به انجام ۳۰۰ ساعت خدمات عمومی رایگان از طریق تعمیر و تجهیز وسایل نقلیه متعلق به حفاظت محیط زیست جایگزین چهار ماه حبس محکوم شد”.

او افزود: “از ابتدای امسال تاکنون این پنجمین رای مجازات جایگزین در حوزه محیط زیست است که توسط مقامات قضایی که دغدغه محیط زیست را دارند صادر شده است”.

گفتنی است که با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید