خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  کشته شدن یک قرق بان در شهرستان مهریز

کشته شدن یک قرق بان در شهرستان مهریز

خبرگزاری هرانا – یک قرق بان در شهرستان مهریز که به عنوان همکار در جریان دستگیری شکارچیان در کنار محیطبانان این منطقه حضور داشته است، بر اثر اصابت گلوله جان خود را از دست داد. به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست، این قرق‌بان بر اثر اشتباه سهوی یکی از اعضای تیم همراه خود در به کارگیری سلاح در جریان درگیری با شکارچیان غیرمجاز جانش را از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، یکی از قرق‌بانان شهرستان مهریز طی یک حادثه بر اثر اصابت گلوله جان خود را از دست داد.

«جمشید محبت‌خانی» فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست  در مورد کشته شدن قرقبان کریم بیگی در شهرستان مهریز استان یزد که بر اثر اشتباه سهوی یکی از اعضای تیم همراه خود در به کارگیری سلاح جانش را از دست داده است، گفت: “تیر محیط‌بان به صورت سهوی به سمت این قرقبان شلیک شده و باعث شد، او جانش را از دست بدهد”.

وی در توضیح ماجرا گفت: “روز گذشته ۱۶ شهریور، محیط‌بان ما در یزد خبری مبنی بر وجود شکارچی در منطقه دریافت می‌کند، بنابراین با تیم به منطقه اعزام می‌شود و محیط‌بان تصمیم می‌گیرد تا تیر هوایی به سمت شکارچی‌های در حال فرار بزند، اما در همان لحظه تعادل محیط‌بان به هم می‌خورد و به زمین می‌افتد و در حین زمین افتادن، تیر به سمت قرقبانی می‌خورد که در حال کمک به او بوده است. این قرقبان معمولا با این محیط‌بان همکاری داشته و بسیار با هم ارتباط نزدیک و برادرانه‌ای داشتند”.

محبت خانی ادامه داد: “خیلی سریع قرقبان را به اتاق عمل رساندند، اما در نهایت جانش را از دست می‌دهد، چون تیر به شش‌ها خورده بود و خونریزی داخلی داشت”.

وی با اشاره به اینکه در استفاده از اسلحه باید دقت کافی داشت، افزود: “حتی امکان دارد فرد در حین امتحان سلاح که می‌خواهد ببیند، اسلحه خالی است یا نه تیری شلیک شود و به دلیل وجود این خطرات ما محیط‌بان‌ها را در این موضوع بیمه مسئولیت کردیم که احتمال دارد، هنگام انجام وظیفه تیرشان به خطا برود، مثل همین اتفاق که در حین انجام وظیفه افتاده است، آنها با هم خیلی ارتباط نزدیک خانوادگی داشتند و حال روحی محیط‌بانی که تیر شلیک کرده اصلا خوب نیست، البته اینها اتفاق‌های نادری است که پیش می‌آید”.

این شهروند از سال‌های گذشته به عنوان قرق‌بان محیط زیست در قرق علی‌آباد چهل‌گزی تنگ‌چنار در شهرستان مهریز مشغول فعالیت و حراست از عرصه‌های طبیعی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید