خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس؛ شکارچی متخلف در خلخال به ضدعفونی معابر عمومی محکوم شد

صدور حکم جایگزین حبس؛ شکارچی متخلف در خلخال به ضدعفونی معابر عمومی محکوم شد

خبرگزاری هرانا – رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در این شهرستان خبر داد. بر اساس رای صادره، شکارچی متخلف که در روزهای قرنطینه کرونایی با حضور در زیستگاه‌های حیات وحش در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول اقدام به شکار غیرمجاز می‌کرد، به انجام ۷۰ ساعت کار برای ضدعفونی معابر علاوه بر پرداخت جریمه نقدی محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، مهدی کسایی، رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال از صدور حکم جایگزین حبس برای یک شکارچی متخلف در این شهرستان خبر داد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال ضمن اعلام این خبر گفت: “بر اساس رای قاضی دادگاه بخش هشجین خلخال، یک شکارچی متخلف به انجام ۷۰ ساعت کار برای ضدعفونی معابر عمومی محکوم شد”.

مهدی کسایی افزود: “رای قاضی دادگاه حوزه قضایی بخش خورش‌رستم در خصوص انجام خدمات رایگان عمومی از نوع ضدعفونی مکان‌های عمومی روستایی برای شکارچی متخلف علاوه بر پرداخت جریمه نقدی پیش‌بینی شده در قانون برای این فرد متخلف است”.

بر اساس این گزارش، این شکارچی متخلف که در روزهای قرنطینه کرونای اول سال جاری با حضور در زیستگاه‌های حیات وحش در منطقه شکار ممنوع دربند مشکول اقدام به شکار غیرمجاز می‌کرد، پس از دستگیری توسط محیط‌بانان جهت رسیدگی به تخلف شکار غیرمجاز به مراجع قضایی شهرستان معرفی شده بود.

طبق گفته رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال، بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید، هر کس مرتکب اعمال شکار و صید در فصول و ساعات ممنوع مقرر ، شکار و صید در مناطق ممنوع سازمان ، شکار و صید با استفاده از اسلحه دیگران ، تخریب چشمه‌ها و آبشخور حیوانات شود به پرداخت جزای نقدی و یا حبس در زندان از ۹۱ روز تا ۶ ماه محکوم می‌شود.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید