خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  زخمی شدن دو محیط بان در چهارمحال و بختیاری

زخمی شدن دو محیط بان در چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری هرانا – دو تن از محیط بانان منطقه حفاظت شده سبز کوه واقع در استان چهارمحال و بختیاری با تیراندازی شکارچیان متخلف از ناحیه صورت و پا زخمی شدند. گفته می شود که این شکارچیان پس از تیراندازی از منطقه متواری شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، امروز چهارشنبه ۶ آذرماه ۱۳۹۸، مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، از مصدوم شدن ۲ محیط بان در منطقه حفاظت شده سبزکوه این استان، در درگیری با شکارچیان متخلف خبر داد.

شهرام احمدی گفت: “در جریان گشت و کنترل بامداد روز چهارشنبه، مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان در منطقه حفاظت شده سبزکوه، موفق به شناسایی یک مورد تخلف شکار غیرمجاز شدند”.

وی در این خصوص ادامه داد: “ماموران با ۲ متخلف شکار غیرمجاز روبه‌رو شدند که پس از توقف شکار غیرمجاز، شکارچیان با ماموران یگان حفاظت محیط زیست درگیر شدند و در جریان این درگیری اقدام به تیراندازی به سمت ماموران کردند”.

احمدی اعلام کرد: “تیراندازی متخلفان منجر به اصابت گلوله ساچمه‌ای و مصدوم شدن محیط‌بان از ناحیه صورت و پا شد”.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری همچنین افزود: “در جریان تعقیب و گریز، شکارچیان غیرمجاز یک راس بز نر شکار شده به همراه برخی ادوات شکار را در محل جا گذاشتند و با استفاده از تاریکی شب و توپوگرافی منطقه متواری شدند”.

به گفته این مقام مسئول وضع عمومی محیط بانان خوب است و به صورت سرپایی درمان شدند.

منطقه حفاظت شده سبز کوه با وسعت ۵۶ هزار و ۳۰۸ هکتار در فاصله ۱۵۰ کیلومتری از مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

این منطقه در شهرستان‌های بروجن، لردگان و کیار قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید