خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای تهران، فردیس و همدان دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر مصدوم شد و ۲ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. طی گزارشاتی دیگر، در “حوادث ناشی از کار” در کهگیلویه و بویراحمد طی نیمه نخست امسال ۶ کارگر ساختمانی جان خود را از دست دادند و ۱۹۱ مصدوم به پزشکی قانونی مراجعه کردند. طی مدت مشابه در شهرستان سبزوار نیز ۲ کارگر جان خود را از دست دادند. در همدان نیز طی پنج ماه نخست سال جاری ۲۱ کارگر بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داده اند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، فرمانده انتظامی شهرستان فردیس از مرگ و مصدومیت دو کارگر در اثر سقوط از بالای جرثقیل در شهرک صنعتی سیمین دشت این شهرستان خبر داد.

بر اساس این گزارش، دو کارگر ساختمانی به عنوان نصاب شیشه به بالای جرثقیل رفته و مشغول کار بودند که هر دو آنها از بالای جرثقیل که ارتفاع آن بیش از ۲۰ متر است، سقوط می‌کنند.

در بررسی‌های تکمیلی مشخص شد که یکی از کارگران بر اثر سقوط از بالای جرثقیل فوت کرده و کارگر دیگر نیز که ازسوی عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شده است در کما است و مراحل درمانی وی در حال انجام است.

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش رکنا، مردی ۳۵ ساله در هنگام کار جوشکاری در ارتفاع به دلیل بهم خوردن تعادل از روی اسکلت و از ارتفاع حدود ۶ متری بر روی پشت بام ملک مجاور سقوط کرده و مصدوم شده است.

بر اساس این گزارش، آتش نشانان بلافاصله پس از درخواست عوامل اورژانس، خود را به پشت بام رساندند و با رعایت موارد ایمنی پس از فیکس کردن، وی را به خارج از ساختمان منتقل کرده و برای اعزام به مراکز درمانی تحویل تیم اورژانس دادند.

مرگ ۲۲ کارگر در همدان بر اثر سقوط از ارتفاع

به گزارش ایرنا، امروز چهار شنبه ۱ آبان ۱۳۹۸، علی احسان، مدیرکل پزشکی قانونی همدان گفت: باغدار ۷۰ ساله‌ای بر اثر سقوط از درخت گردو در روستای انجلاس از توابع شهرستان همدان، جان باخت.

وی افزود: پس از بروز این حادثه فرد مصدوم به بیمارستان منتقل شد و مورد مداوا قرار گرفت اما به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

علی احسان در ادامه گفت: طبق آخرین آمار پنج ماهه نخست سال گذشته ۱۷ تن شامل چهار زن و ۱۳ مرد بر اثر سقوط از ارتفاع جان باختند که این آمار در مدت زمان مشابه سالجاری با روند افزایشی به ۲۱ نفر شامل چهار زن و ۱۷ مرد رسیده است.

مرگ و مصدومیت ۱۹۷ کارگر طی ۶ ماه در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش ایرنا، کامروز امینی، مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد از مرگ و مصدومیت ۱۹۷ کارگر در اثر حوادث ناشی از کار در این استان خبر داد.

امینی گفت: امسال مرگ ۶ نفر مرد به دلیل حوادث ناشی از کار در ادارات پزشکی قانونی استان ثبت‌شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است که از این تعداد ۴ نفر مرد حین کار به سبب سقوط از بلندی، یک نفر به سبب برق گرفتگی و یک نفر دیگر نیز به سبب برخورد جسم سنگین جان خود را در حین انجام کار از دست دادند.

وی افزود: در این مدت ۱۹۱ نفر مصدوم برای معاینات بالینی مصدومان ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد مراجعه کرده‌اند که از این تعداد ۶ نفر زن و ۱۸۵ نفر مرد بوده‌اند.

مرگ ۲ کارگر طی شش ماه نخست سال جاری در سبزوار

به گزارش ایرنا، عقیل مختاری، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار از فوت ۲ کارگر در اثر حوادث ناشی از کار در این شهرستان طی شش ماه نخست سال جاری خبر داد.

مختاری گفت: طی شش ماه نخست سال جاری ۲۱ حادثه کار در این شهرستان رخ داد که ۴۵ درصد آن حادثه ساختمانی و سایر موارد مربوط به حوادث کار در کارگاههای صنعتی، غیرصنعتی و مشاغل آزاد بوده است.

وی افزود: طی این مدت ۲ مورد فوت ناشی از حوادث کار در سبزوار رخ داده است.

سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید