خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اعدام  >  انتقال دستکم یک زندانی دیگر جهت اجرای حکم اعدام در زندان رجایی شهر کرج

انتقال دستکم یک زندانی دیگر جهت اجرای حکم اعدام در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا – روز جاری دستکم یک زندانی دیگر در زندان رجایی شهر کرج که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، جهت اجرای حکم به یکی از سلول های انفرادی این زندان منتقل شد. با احتساب این زندانی شمار زندانیان منتقل شده جهت اجرای حکم اعدام در این زندان تاکنون به ۲ تن رسیده است. هرانا پیشتر از انتقال دستکم یک زندانی در این زندان جهت اجرای حکم خبر داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۵ مهرماه ۱۳۹۸، دستکم یک زندانی محکوم به اعدام دیگر جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

هویت این زندانی «مهدی دلیر، از اندرزگاه ۶ زندان رجایی شهر کرج» توسط هرانا احراز شده است.

مهدی دلیر، ۲۷ ساله پیشتر به اتهام قتل بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

 روز چهارشنبه ۱۰ مهرماه نیز یک زندانی دیگر به نام «میلاد لطفی (تخس علی)، از اندرزگاه ۵ سالن ۱۳» جهت اجرای حکم به یکی از سلول های انفرادی این زندان منتقل شد.

آقای لطفی نیز پیشتر به اتهام قتل بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

محتمل است بر تعداد منتقل شدگان افزوده شود. در صورت عدم جلب رضایت و یا اخذ مهلت از اولیای دم احتمال می رود که طی روزهای آتی احکام اعدام دیگری در زندان رجایی شهر کرج اجرا شود.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید