خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  بازداشت ۳۸ شکارچی غیرمجاز و قاچاقچی چوب و صدور حکم جایگزین حبس برای یک متخلف محیط زیست

بازداشت ۳۸ شکارچی غیرمجاز و قاچاقچی چوب و صدور حکم جایگزین حبس برای یک متخلف محیط زیست

خبرگزاری هرانا – یک شکارچی متخلف کبک در ارتفاعات شهرستان بوکان شناسایی و بازداشت شد. همچنین طی ۶ ماهه سال جاری هزار اصله چوب آلات و بیش از ۸ تن زغال قاچاق در اردبیل کشف و ضبط شده و ۳۷ متخلف در این رابطه دستگیر شده اند. همزمان دادگاه عمومی و انقلاب تالش یک آلوده کننده محیط زیست را به جای ۱ سال حبس تعزیری به پاکسازی منطقه آلوده شده به وسعت ۱ هکتار محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز چهارشنبه ۲۰ شهریورماه ۱۳۹۸، سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بوکان گفت: یک شکارچی متخلف کبک با هوشیاری ماموران یگان حفاظت این اداره در ارتفاعات این شهرستان شناسایی و دستگیر شد.

رحیم عبدالکریمی افزود: این شکارچی به‌صورت غیرقانونی در محدوده یکی از روستاهای این شهرستان در فصل ممنوعه اقدام به شکار غیرمجاز کبک کرده بود.

وی ادامه داد: شکارچی متخلف که اقدام به شکار ۲ بال کبک کرده بود، پس از تعقیب و گریز، توسط یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان دستگیر شد.

وی گفت: این فرد پس از دستگیری و تشکیل پرونده به مقام قضایی این شهرستان تحویل داده شد.

عبدالکریمی افزود: با توجه به حضور فعال یگان حفاظت در مناطق و زیستگاه‌های سطح شهرستان با هرگونه شکار و صید و دیگر تخلفات زیست محیطی با جدیت برخورد خواهد شد.

کبک پرنده‌ای از تیره «قرقاولان» است که در دشت‌ها، کوهپایه‌ها و دامنه‌ها زندگی می‌کند؛ کبک‌ها بومی اروپا، آسیا، آفریقا و خاورمیانه هستند.

بازداشت ۳۷ قاچاقچی چوب و زغال در اردبیل

به گزارش ایسنا، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از کشف و ضبط بیش از ۱۰۰۰ اصله چوب آلات و ۸۳۰۰ کیلوگرم زغال قاچاق جنگلی در شش ماهه سال جاری در استان اردبیل خبر داد.

شهامت هدایت  افزود: با تلاش شبانه روزی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و کنترل گلوگاه های قاچاق چوب و گشت شبانه روزی در مناطق جنگلی توانستیم بیش از ۱ هزار اصله چوب آلات و ۸ هزار و ۳۰۰ کیلوگرم زغال قاچاق جنگلی را که از طریق استان های همجوار وارد این استان می شود در شش ماهه سال جاری از قاچاقچیان کشف و ضبط نماییم.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: در این رابطه ۳۷ دستگاه خودرو توقیف و همچنین ۳۷ نفر متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده برای رسیدگی و برخورد به مراجع قضایی استان معرفی شده‌اند.

صدور حکم جایگزین حبس برای یک متخلف محیط زیست در تالش

به گزارش صدا و سیما، رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش گفت: مردی ۵۵ ساله تالشی که فاضلاب های خانگی را در منطقه ساحلی جوکندان تالش تخلیه می کرد با حکم قاضی شعبه ۱۰۲ دادگاه عمومی و انقلاب تالش، به جای زندان به پاکسازی منطقه آلوده شده به وسعت یک هکتار محکوم شد.

عارف شادکام افزود: این حکم، جایگزین یک سال حبس تعزیری است.

وی گفت: پارسال هم ۲ نفر از آلوده کنندگان محیط زیست در این شهرستان به پاکسازی بخشی از جنگل های روستای شیلان تالش محکوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید