خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  طوفان در سیستان و بلوچستان ۲۶۴ نفر را روانه بیمارستان کرد

طوفان در سیستان و بلوچستان ۲۶۴ نفر را روانه بیمارستان کرد

خبرگزاری هرانا –  به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان،  ۲۶۴ نفر در این استان از روز گذشته تا کنون به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی شدند. طوفان گرد و غبار پنج شهرستان شمال استان سیستان و بلوچستان را در بر گرفته و علت اصلی بروز آن در این منطقه خشک شدن تالاب بین المللی هامون است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز چهارشنبه ۲۳ مردادماه ۱۳۹۸، عبدالرحمن شهنوازی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت که از روز گذشته تاکنون ۲۶۴ نفر به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان به بیمارستان‌ها، مراکز درمانی و پایگاه‌های اورژانس مراجعه کردند.

وی ادامه داد: “۵۸ نفر از این افراد بستری و ۲۰۶ نفر به صورت سرپایی درمان شدند”.

غلامحسین عابدی، رئیس اداره هواشناسی زابل نیز گفت: غلظت ذرات معلق در هوای زابل امروز چهارشنبه به ۲ هزار و ۳۷۰ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۱۶ برابر حد مجاز رسید. صبح امروز برای لحظاتی وزش باد شدید در زابل به طوفان گرد و خاک تبدیل شد و شعاع دید افقی در فرودگاه این شهر را به ۹۰۰ متر کاهش داد.

وی ادامه داد: این طوفان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به مرز ۲ هزار و ۴۰۰ میکروگرم بر مترمکعب معادل ۱۶ برابر حد مجاز رساند که برای تمامی گروههای سنی شرایط خطرناک و نامناسبی به شمار می رود.

رئیس اداره هواشناسی زابل با بیان اینکه طوفان ادارات پنج شهرستان شمالی سیستان و بلوچستان را تعطیل کرد، گفت: شدت باد و گرد و خاک امروز به حدی بود که علاوه بر ایجاد اختلال در جاده های شمال استان، موجب لغو پرواز تهران به زابل نیز شد.

وی افزود: هم اینک سرعت وزش باد در زابل ۹۰ کیلومتر بر ساعت است که شعاع دید افقی را به هزار و ۵۰۰ متر کاهش داده است.

عابدی بیان کرد: روز گذشته وزش بادهای ۱۲۰ روزه موجب تشکیل توده گرد و غبار در شمال سیستان و بلوچستان شد که رفته رفته به سایر نواحی نفوذ کرد و شعاع دید افقی در برخی نقاط نظیر زاهدان را به ۲ هزار متر کاهش داد.

وی گفت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های عددی فردا قدری از سرعت باد در شمال سیستان و بلوچستان کاسته می‌شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید