خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  طوفان در سیستان ۱۰۵ نفر را راهی بیمارستان کرد

طوفان در سیستان ۱۰۵ نفر را راهی بیمارستان کرد

خبرگزاری هرانا – به گفته مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان، ۱۰۵ نفر در سیستان، به دلیل عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از طوفان گرد و خاک راهی مراکز درمانی شدند. سیستان با پنج شهرستان در شمال استان سیستان و بلوچستان واقع شده و علت اصلی بروز طوفان در این منطقه خشک شدن تالاب بین‌المللی هامون است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز سه شنبه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۸، عبدالرحمن شهنوازی، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت که از روز گذشته تاکنون ۱۰۵ نفر به دلیل عوارض ناشی از طوفان گرد و غبار روانه بیمارستان شدند.

وی ادامه داد: ۲۶ نفر از این افراد بستری و  ۷۹ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به آبگیری نشدن کامل تالاب بین‌المللی هامون و در نتیجه بروز پدیده طوفان و گرد و خاک همواره مردم منطقه سیستان به دلیل مشکلات مختلف که عمده‌ترین آنها تنفسی و چشمی است به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند.

وی افزود: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستان هم اینک به ۱۰۵ کیلومتر بر ساعت رسیده است.

بر اساس این گزارش، سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هامون، هیرمند و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده است که علت اصلی بروز طوفان در این منطقه خشک شدن تالاب بین‌المللی هامون است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید