خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  کشته شدن یک محیط بان در هرمزگان / زخمی شدن دو محیط بان در پارک ملی

کشته شدن یک محیط بان در هرمزگان / زخمی شدن دو محیط بان در پارک ملی

خبرگزاری هرانا – شب گذشته، یک محیط بان یگان حفاظت محیط زیست بندرعباس در استان هرمزگان در اثر سانحه رانندگی حین ماموریت، جان خود را از دست داد. در خبری دیگر فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت «شکارچیان غیر مجاز در پارک ملی خَبر به محیط بانان شلیک و دو تن از آنان را زخمی کردند».

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، شب گذشته ۱۲ خرداد ۱۳۹۸، یکی از محیط بانان استان هرمزگان در حین ماموریت جان خود را از دست داد.

در این گزارش، هویت این محیط بان “بهروز رخش بهار” اعلام شده است.

محیط بان “رخش بهار” یکی از محیط بانان برجسته استان هرمزگان بود که در حین ماموریت در اثر سانحه رانندگی در ارتفاعات منطقه حفاظت شده “گنو” جان خود را از دست داد.

منطقه حفاظت‌شده “گنو” با وسعت در حدود ۴۳ هزار هکتار، در شمال غرب بندرعباس قرار دارد و با آب و هوای کوهستانی، از نظر آب و هوایی با فضای مرسوم و معمول تفاوت دارد.

شکارچیان دو محیط بان پارک ملی خَبر را زخمی کردند

به گزارش ایسنا، جمشید محبت‌خانی اظهار کرد: شب گذشته محیط بانان در پارک ملی خَبر استان کرمان، یک دستگاه خودرو سمند و یک دستگاه موتور سیکلت را شناسایی کردند که در حال پروژکتورکشی برای شکار آهو بودند. این موضوع بلافاصله با واکنش محیط بانان مواجه شد و در این حین راکبان موتور سیکلت به سمت محیط بانان تیر اندازی کردند که بر اثر این اتفاق دو نفر از محیط بانان زخمی شده شدند و شیشه ماشین متعلق به اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان نیز شکسته شد.

محبت خانی ادامه داد: پس از تیراندازی شکارچیان موتورسیکلت در حال فرار تعادل خود را از دست داد و واژگون شد و محیط بانان بلافاصله با نیروهای امداد تماس گرفتند اما به دلیل اصابت جمجمه راکبان به زمین هر دو شکارچی متاسفانه فوت کردند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: در این تعقیب و گریز هیچگونه تیراندازی از سمت محیط بانان انجام نشد اما شکارچیان به سمت محیط بانان تیراندازی کردند که موجب شد دو نفر از محیط بانان از ناحیه سر، صورت و دست زخمی شوند.

بر اساس پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط  زیست، فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست در پایان گفت: یک قبضه سلاح غیر مجاز شکاری از راکبان موتور سیکلت کشف و ضبط شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید