خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان, سایر گروهها  >  قتل بهمن کونانی در زندان؛ ۲۰ نفر بازجویی و ۳ نفر متهم شدند

قتل بهمن کونانی در زندان؛ ۲۰ نفر بازجویی و ۳ نفر متهم شدند

خبرگزاری هرانا – در پی یک درگیری جمعی در تاریخ ۱۱ اردیبهشت در سالن ۳ بند ۱ زندان رجایی شهر کرج که در حضور گارد زندان روی داده بود، یک زندانی به نام بهمن کونانی جان خود را از دست داد. در همین رابطه ۲۰ تن از زندانیان تحت بازجویی قرار گرفته و ۳ تن از زندانیان تحت عنوان متهمین اصلی قتل به اداره دهم پلیس آگاهی تهران منتقل شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، بازپرس جنایی و تیم تحقیق پس از حضور در زندان، با جسد مرد جوانی مواجه شدند که با ضربات جسم نوک تیزی به قتل رسیده بود. تحقیقات اولیه نشان می‌داد که ۲۰ زندانی در این نزاع شرکت کرده بودند.

مقتول بهمن کونانی نام داشت که به اتهام سرقت مسلحانه بازداشت و به حبس ابد محکوم شده بود. سه تن از برادران وی سال ۱۳۹۱ با همین اتهام در تهران اعدام شده بودند.

در پی این درگیری جمعی ۲۵ زندانی به سلول‌های انفرادی منتقل شدند. در این گزارش آمده است که پس از انجام تحقیقات و بازجویی از میان زندانیان شرکت کننده در این نزاع سه نفر به عنوان متهمان اصلی قتل بهمن کونانی شناسایی و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران منتقل شدند. در ادامه تحقیقات مشخص شده است که یکی از سه متهمی که به اتهام قتل بهمن بازداشت شده است، ۸ سال قبل مأمور بدرقه زندان را به قتل رسانده و با تأیید حکم قصاصش در انتظار اجرای حکم است.

لازم به یادآوری است طی هفته های گذشته بند ۳ زندان رجایی شهر کرج به دلیل آزار و اذیت سیستماتیک از سوی مدیر بند و همچنین سوء مدیریت، شاهد تنشهایی بود که به اعتصاب غذای جمعی زندانیان منجر شد. در جنین فضای ملتهبی روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه بهمن کونانی جان خود را از دست داد.

زندانی مانند زندان رجایی شهر کرج که در طبقه بندی سازمان زندانها به محکومان جرایم خشن تعلق دارد بصورت آشکاری فاقد نظارت و اعمال استاندارد است. وجود گسترده سلاح های سرد در زندان، فعالیت باندهای مافیایی و عدم وجود مکانیزم های نظارتی لازم بر زندان که بعضا تعمدی است موید این موضوع است.

مافیای دولتی در زندان رجایی شهر کرج به شدت پیچیده و پیشرفته است، هرانا بارها طی گزارشاتی به مسئله مافیای مواد مخدر، تجارت جنسی، وجود گسترده سلاح های سرد، قتل های سازمان یافته از جمله وجود محلی به نام “رینگ خونین” پرداخته بود.

لازم به یادآوری است، این خبرگزاری مدتی پیش طی گزارشی به معرفی و بررسی چهره‌های اصلی نقض حقوق بشر در زندان رجایی شهر کرج و اعمال آنان به خصوص در رابطه با نقض حقوق زندانیان پرداخته بود.

بهمن کونانی

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید