خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های دینی  >  چهار زندانی سنی مذهب به زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شدند

چهار زندانی سنی مذهب به زندان رجایی شهر کرج بازگردانده شدند

خبرگزاری هرانا – چهار تن از زندانیان سنی مذهب که روز شنبه از زندان رجایی شهر کرج، جهت انتقال به زندان مهاباد خارج شده و در بی خبری به سر می‌بردند، پس از سه روز بازجویی در سلول‌های انفرادی اداره آگاهی شاپور تهران به زندان رجایی شهر بازگردانده شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، چهار زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر، از اداره آگاهی شاپور تهران به این زندان بازگردانده شدند.

این زندانیان از روز شنبه به مدت ۳ روز در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره آگاهی شاپور تهران تحت بازجویی قرار گرفته و گفته می‌شود پس از اخذ آزمایش DNA به زندان بازگردانده شده‌اند.

روز شنبه ۳۱ فروردین‌ماه ۹۸، در حین انتقال انور خضری، قاسم آبسته، داود عبدالهی و ایوب کریمی به آنها گفته شده بود جهت محاکمه در ارتباط با پرونده قتل عبدالرحیم تینا، که مربوط به ده سال پیش است به زندان مهاباد منتقل خواهند شد.

لازم به ذکر است ماموستا «عبدالرحیم تینا» در تاریخ هفتم مهرماه سال ۱۳۸۷ توسط افراد ناشناسی کشته شد. این چهار زندانی به همراه سه زندانی سنی مذهب دیگر به نام‌های خسرو بشارت، فرهاد سلیمی و کامران شیخه از تاریخ ۱۶ آذرماه سال ۸۸ و از بابت یک پرونده مشترک در زندان بسر می‌برند.

این زندانیان در اسفندماه ۹۴ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه به اعدام محکوم شدند ولی این حکم در دیوان عالی کشور توسط قاضی رازینی نقض شد.

پس از ۹ سال بلاتکلیفی در تاریخ ۱۷ تیرماه ۹۷ حکم سه تن از زندانیان با آنها ابلاغ شده و بر اساس این حکم انور خضری و خسرو بشارت به اتهام مشارکت در قتل هر یک به تحمل ۱۰ سال حبس و کامران شیخه نیز به اعدام محکوم شد.

چهار متهم دیگر این پرونده به نام‌های قاسم آبسته، داوود عبدالهی، ایوب کریمی و فرهاد سلیمی علیرغم گذشت نزدیک به ده سال کماکان در وضعیت بلاتکلیفی بسر می‌برند.

در تاریخ ۲۸ مردادماه ۹۷ انور خضری، خسرو بشارت و کامران شیخه از زندان ارومیه به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.

زندانیان مورد اشاره تاکنون بارها به شیوه های مختلفی از جمله اقدام به اعتصاب غذا به شرایط خود اعتراض کرده‌اند و خواستار رسیدگی به وضعیت نابسامان حقوقی خود شده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید