خانه  > slide, اعدام  >  انور خضری در زندان قزلحصار کرج اعدام شد

انور خضری در زندان قزلحصار کرج اعدام شد

خبرگزاری هرانا – سحرگاه امروز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت ماه، حکم اعدام انور خضری، زندانی سنی مذهب پس از تحمل بیش از چهارده سال حبس، در زندان قزلحصار کرج به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت ۱۴۰۳، انور خضری، زندانی سنی مذهب در زندان قزلحصار کرج اعدام شد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این زندانی سنی مذهب ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “خانواده آقای خضری هم اکنون برای خاکسپاری وی در راه مهاباد هستند.”

قاسم آبسته، ایوب کریمی، فرهاد سلیمی و داوود عبدالهی دیگر زندانیان سنی مذهبی که در پرونده ای مشترک با آقای خضری به اعدام محکوم شده بودند، به ترتیب در تاریخ های چهاردهم آبان ماه، هشتم آذرماه، سوم بهمن ماه و دوازدهم دی ماه سال گذشته، در زندان قزلحصار کرج به چوبه دار آویخته شدند.

در مهرماه سال ۱۳۸۷ ماموستا «عبدالرحیم تینا» توسط افراد ناشناس کشته شد. آقای خضری در سال ۱۳۸۸ به همراه شش زندانی سنی مذهب دیگر از بابت این پرونده مشترک بازداشت شدند.

آقای خضری با اتهاماتی از قبیل محاربه از طریق هواداری از “گروه‌های سلفی” روبرو شد، اتهامی که خود این زندانی همواره بر بی‌اساس بودن آن تاکید داشته است.

وی پس از ۱۴ ماه بلاتکلیفی در زندانهای اوین و ارومیه در سال ۹۱ به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. او نهایتا در مردادماه سال جاری به زندان قزلحصار کرج انتقال یافت.

آقای خضری به همراه شش زندانی سنی مذهب دیگر در اسفندماه ۹۴ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اعدام محکوم شدند. این حکم در دیوان عالی کشور توسط قاضی علی رازینی نقض شد.

پرونده این افراد نهایتا جهت بررسی مجدد به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران ارجاع و جلسه دادگاه آنها در روزهای ۲۷ تا ۲۹ خردادماه ۹۸، برگزار شد. قاضی ابوالقاسم صلواتی در نهایت مجددا حکم اعدام برای این افراد صادر کرد. پرونده مذکور بار دیگر جهت بررسی به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور به ریاست قاضی علی رازینی ارجاع شد.

در نهایت در تاریخ ۱۴ بهمن ماه ۹۸ شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور، حکم اعدام انور خضری، کامران شیخه، فرهاد سلیمی، قاسم آبسته، خسرو بشارت، ایوب کریمی و داود عبداللهی، هفت زندانی سنی مذهب محبوس در زندان قزلحصار کرج را تایید کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید