خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در زرند

صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در زرند

خبرگزاری هرانا – رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان زرند از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در این شهرستان خبر داد و گفت که وی به ساخت آب انباری برای استفاده پرندگان و سایر حیوانات در حال انقراض محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، شکارچی غیرمجاز به ساخت آب انبار برای استفاده پرندگان و حیوانات در حال انقراض محکوم شد.

رئیس شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان زرند گفت: “در پی گزارش شکار غیر مجاز تعدادی “کبک”،بدست یک جوان زرندی، وی ملزم به ساخت آب انباری برای استفاده پرندگان و سایر حیوانات در حال انقراض شد”.

احسان بهجتی افزود: “با توجه به عقیده قانون گذار برای حبس زدایی و نظر به دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری و جوانی و عدم داشتن سابقه کیفری، طبق قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲ سه ماه حبس این شکارچی غیر مجاز به مدت دو سال تعلیق شد”.

وی یاد آور شد: “هرگاه محکوم از تاریخ صدور قرار تا پایان مدت تعلیق، مرتکب یکی از جرائم عمدی موجب حد قصاص دیه یا تعزیر تا درجه ۷ شود و نیز درصورت رعایت نکردن این شرط پس از قطعیت حکم اخیر دادگاه قرار تعلیق لغو و دستور اجرای حکم معلق نیز صادر می‌شود”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

شهرستان زرند یکی از شهرستان‌های استان کرمان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید