خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در سردشت

صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در سردشت

خبرگزاری هرانا – رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سردشت از صدور حکم جایگزین حبس برای یک متهم در این شهرستان خبر داد و گفت که وی به تهیه اقلام و کتب زیست محیطی و ۳۰۰ ساعت خدمت عمومی رایگان محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: “یک شکارچی متخلف حیوانات با حکم دادگاه این شهرستان به تهیه اقلام و کتب زیست محیطی و ۳۰۰ ساعت خدمت عمومی رایگان محکوم شد”.

خالد بایزیدی روز پنجشنبه، با اشاره به وضعیت جسمانی و پیری این شکارچی متخلف اظهار داشت: “این حکم جایگزین ۱۰۰ روز حبس برای این شکارچی متخلف شده که در صورت خودداری از اجرای این خدمت عمومی، طبق ماده ۷۰ قانون شکار و صید، مجازات حبس وی اجرا می‌شود”.

وی اضافه کرد: “این فرد پس از شکار غیرمجاز یک قلاده روباه و یک سر خرگوش در استان‌های دیگر، تصاویر آنها را در فضای مجازی منتشر کرده بود که توسط ماموران یگان حفاظت این اداره در سردشت دستگیر شد”.

وی افزود: “در این تصویر فرد شکارچی با چند قلاده سگ اقدام به شکار یک روباه کرده بود”.

رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: “پس از تحقیقات به عمل آمده مشخص شد این شکارچی اهل سردشت بوده و در یکی از استان‌های همجوار اقدام به شکار بدون مجوز حیوانات وحشی کرده است”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

شهرستان سردشت یکی از شهرستان‌های مرزی استان آذربایجان غربی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید