خبرگزاری هرانا

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  دستگیری ۴ شکارچی متخلف در ملایر/ صدور بیش از ۸۰۰ اخطاریه زیست محیطی برای واحدهای آلاینده

دستگیری ۴ شکارچی متخلف در ملایر/ صدور بیش از ۸۰۰ اخطاریه زیست محیطی برای واحدهای آلاینده

خبرگزاری هرانا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر از دستگیری چهار شکارچی متخلف در این شهرستان خبر داد و گفت که متخلفان به جزای نقدی محکوم شدند. بنا بر خبری دیگر مدیر کل محیط زیست خراسان رضوی گفت که ۸۲۱ اخطاریه زیست محیطی برای واحدهای آلاینده خراسان رضوی صادر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فارس، مجید شعبانلو امروز اظهار کرد: “چهار شکارچی متخلف در مناطق آزاد ملایر توسط یگان حفاظت محیط زیست ملایر دستگیر شدند”.

وی با بیان اینکه متخلفان بومی استان همدان نبودند افزود: از این متخلفان یک قطعه تیهو، یک سر خرگوش و یک قطعه کبوتر وحشی کشف شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ملایر اضافه کرد: “همچنین یک قبضه سلاح ساچمه زنی، سه عدد فشنگ و یک عدد دوربین شکاری از این افراد کشف و ضبط شد و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند”.

وی بیان کرد: “بعد از اعلام رای دادگاه هر کدام از متخلفان به پرداخت مبلغ دو میلیون ریال و جمعا ۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم  شدند”.

شعبانلو اضافه کرد: “با توجه به ضرر و زیان وارده به محیط زیست متخلفان به پرداخت جمعاً ۵۱۰ هزار تومان به محیط زیست ملایر نیز محکوم شدند”.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرستان ملایر دارای دو منطقه حفاظت شده لشگردر و گلپرآباد و سه منطقه شکار ممنوع زند، علوی و تالاب آقگل است تصریح کرد: “حفاظت از مناطق محیط زیست امری همگانی است”.

رئیس اداره محیط زیست ملایر گفت: “با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و ورود گردشگران و مسافران به شهرستان نیز طرح‌های ویژه گشت‌زنی و کنترل توسط محیط زیست اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه محیط‌بانان این اداره در طول سال به صورت مستمر در حال انجام خدمت و گشت‌زنی در مناطق حفاظت شده و آزاد در راستای حفاظت از محیط زیست شهرستان هستند تصریح کرد: “در ایام نوروز از ۲۹ اسفند تا ۱۵ فروردین کنترل و گشت زنی‌ها بیشتر خواهد شد”.

شعبانلو افزود: “کنترل آلودگی واحدهای مختلف آلاینده و کارخانه‌های صنعتی، جلوگیری از تخلفات و شکار در مناطق شکار ممنوع و حفاظت شده و همچنین مناطق آزاد، توزیع بروشورهای حفاظت از محیط زیست در بین مسافران و مردم در ایام نوروز و اجرای طرح‌های زیست محیطی در روز طبیعت و… از برنامه‌های اداره محیط زیست در ایام نوروز خواهد بود.

شهرستان ملایر در جنوب شرقی استان همدان واقع شده است.

صدور بیش از ۸۰۰ اخطاریه زیست محیطی برای واحدهای آلاینده

به گزارش صدا و سیما، ۸۲۱ اخطاریه زیست محیطی برای واحدهای آلاینده خراسان رضوی صادر شد.

مدیر کل محیط زیست خراسان رضوی گفت: “از ابتدای امسال، چهار هزار و ۳۴۴ نوبت پایش از منابع احتمالی آلاینده از سوی کارشناسان محیط زیست و با بهره‌گیری از توان آزمایشگاه‌های معتمد صورت گرفته است”.

تورج همتی گفت: “سهم کارشناسان محیط زیست در پایش‌های صورت گرفته بیش از سه برابر سهم پایش از طریق خود اظهاری آزمایشگاه معتمد بوده است”.

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی در زمینه سهم منابع آلاینده استان بر اساس پایش‌های صورت گرفته گفت: “۴۲ درصد آلایندگی در موضوع آب، ۳۳ درصد در موضوع خاک و پسماند و ۲۵ درصد در موضوع هوا بوده و بر این اساس می‌توان اظهار داشت بیشترین سهم آلودگی در واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی استان به موضوع آلودگی آب بر می‌گردد”.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در یک طبقه بندی، بیشترین میزان کنترل و نظارت محیط زیست را با رقم ۲۸۱ به زباله گاه‌های شهری و روستایی سطح استان مرتبط دانست و افزود: “پس از آن پایش بیمارستان‌ها و مراکز درمانی با بیشترین فراوانی و برابر ۱۱۱ نوبت و نیز پایش کشتارگاه‌های دام و طیور سطح استان با ۱۰۸ نوبت پایش قرار دارد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید